Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

  1. Google Chrome pobierz
  2. Firefox pobierz
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++
Dolnoślązak w Uzdrowisku - rabat 5% na usługi lecznicze dla mieszkańców Dolnego Śląska

Czas trwania: 15 min

Cena: 50 zł

Kąpiel radonowo-siarczkowa

odbywa się w wannach wypełnionych termalną wodą leczniczą pobieraną ze źródła „Jerzy” zawierającego radon, siarkę oraz fluor. Kąpiele te ordynowane są przede wszystkim w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych, ZZSK, dnie moczanowej, w przewlekłych chorobach układu nerwowego, chorobach naczyń obwodowych, dolegliwościach okresu przekwitania, cukrzycy, otyłości, łuszczycy, chorobach alergicznych skóry, trądziku, nadmiernym rogowaceniu skóry, łysieniu plackowatym, chorobach zawodowych i zaburzeniach hormonalnych

RADON: GAZ MŁODOŚCI, PIERWIASTEK ZDROWIA!

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jerzym

Czas trwania: 20 min

Cena: 20 zł

Kąpiel radonowo-siarczkowa w basenie „Jerzy”

kąpiel radonowo-siarczkowa w basenie z wodą leczniczą wydobywającą się z naturalnego źródła, zawierającego radon, siarkę i fluor stosuje się w chorobach narządu ruchu i naczyń obwodowych, dolegliwościach okresu przekwitania, cukrzycy, otyłości, łuszczycy, chorobach alergicznych skóry oraz nadmiernym rogowaceniu skóry.

RADON: GAZ MŁODOŚCI, PIERWIASTEK ZDROWIA!

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jerzym

Czas trwania: 15 min

Cena: 15 zł**

Emanatorium

jest to zabieg polegający na inhalowaniu mieszanki powietrza  wzbogaconego w radon – ten leczniczy, dobroczynny gaz jest pobierany do emanacji znad lustra wody zbiornika źródła „Jerzy”. Radon działa skutecznie przeciwbólowo, przeciwzapalne, przeciwświądowo  i odczulająco, przyspiesza zrost kostny, regeneruje uszkodzone włókna nerwowe, reguluje wydzielanie hormonów i metabolizm, łagodzi objawy menopauzy i andropauzy, zwiększa przepływ krwi obwodowej, przeciwdziała starzeniu.

Emanatorium stosuje się jako zabieg wspomagający przy kąpielach zawierających niewielkie ilości radonu oraz kiedy kąpiele są przeciwwskazane. Zabieg ten poleca się w szczególności w chorobach narządu ruchu, chorobach neurologicznych, chorobach kobiecych, niepłodności męskiej, zaburzeniach hormonalnych, chorobach skóry, miażdżycy tętnic i w niektórych chorobach dróg oddechowych.

RADON: GAZ MŁODOŚCI, PIERWIASTEK ZDROWIA!

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jerzym

Czas trwania:

Cena: zabieg bezpłatny

Kuracja pitna

w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Jerzy” znajduje się ogólnodostępne ujęcie wody radonowej ze źródła „Jerzy”. Picie tej wody powoduje zwiększenie wydzielania kwasów żołądkowych, pobudzenie perystaltyki przewodu pokarmowego, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a także obniża poziom cukru w surowicy. Wspomagające stosowanie wody do kuracji pitnej intensyfikuje działanie zabiegów kąpielowych i emanacji. Zalecana dawka: 3x250ml

RADON: GAZ MŁODOŚCI, PIERWIASTEK ZDROWIA!

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Jerzym
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”