Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

  1. Google Chrome pobierz
  2. Firefox pobierz
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++
Dolnoślązak w Uzdrowisku - rabat 5% na usługi lecznicze dla mieszkańców Dolnego Śląska

Czas trwania: 30 min

Cena: 25 zł**

Cena weekend/święta: 30 zł*

Kąpiel termalna w basenie „Wojciech"

kąpiel w pięknie odrestaurowanym basenie z XVII wieku zbudowanym na wzór termy tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. Marmurowy okrągły basen, pod kopułą neobarokowego budynku, wypełnia błękitna woda mineralna siarczkowo-fluorkowa, pochodząca z naturalnego termalnego źródła „Zdzisław” o temperaturze sięgającej do 45°C. Kąpiel odpręża i relaksuje, poprawia kondycję skóry, łagodzi przewlekłe dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa.

Przy korzystaniu z seansów termalnych w basenie „Zdrój Wojciech” wymagane są: kostium kąpielowy, czepek pływacki, klapki, ręcznik. Basen dostępny jest także dla dzieci (od lat 6).

 

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech

Czas trwania: 20 min

Cena: 20 zł

Kąpiel w basenie „Adam” z gimnastyką

w trakcie zabiegu odbywa się  grupowa gimnastyka lecznicza w wodzie siarkowo-fluorkowej wykonywana pod kierunkiem fizjoterapeuty. Ćwiczenia w środowisku wodnym odciążają stawy i ułatwiają zwiększenie zakresu ruchów, siarka i fluor zawarte w lądeckich wodach przyspieszają regenerację kości i stawów. Zabieg polecany w osłabieniu mięśni, niedowładach, stanach po operacjach i urazach narządów ruchu, w ograniczeniu ruchów i bólach stawowych w chorobach zwyrodnieniowych, w chorobach kręgosłupa, dyskopatiach, w stwardnieniu rozsianym, osteoporozie, w  chorobach naczyń kończyn dolnych oraz w otyłości.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie

Czas trwania: 20 min

Cena: 20 zł

Kąpiel radonowo-siarczkowa w basenie „Jerzy”

kąpiel radonowo-siarczkowa w basenie z wodą leczniczą wydobywającą się z naturalnego źródła, zawierającego radon, siarkę i fluor stosuje się w chorobach narządu ruchu i naczyń obwodowych, dolegliwościach okresu przekwitania, cukrzycy, otyłości, łuszczycy, chorobach alergicznych skóry oraz nadmiernym rogowaceniu skóry.

RADON: GAZ MŁODOŚCI, PIERWIASTEK ZDROWIA!

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jerzym

Czas trwania: 15 min

Cena: 30 zł

Cena weekend/święta: 35 zł*

Kąpiel perełkowa w wannie marmurowej

odbywa się w marmurowych wannach, na dnie których znajdują się maty posiadające otworki, przez które wtłaczane jest pod ciśnieniem powietrze. Kąpiel działa kojąco i uspokajająco, powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, jest formą delikatnego masażu. Odbywa się w termalnej wodzie siarczkowo – fluorkowej, co zwiększa wartość leczniczą i efekty terapeutyczne zabiegu.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech

Czas trwania: 15 min

Cena: 20 zł

Kąpiel siarczkowo–fluorkowa

to kąpiel, do której wykorzystywana jest termalna woda lecznicza pochodząca z lądeckich źródeł, charakteryzująca się dużą zawartością fluoru i jonów siarczkowych. Polecana w leczeniu osteoporozy, gdyż fluor zawarty w wodzie będący silnym stymulatorem uwapnienia tkanki kostnej, powoduje wzrost grubości beleczek kostnych.  Kąpiel odpręża i relaksuje, poprawia kondycję skóry, łagodzi przewlekłe dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech, Jubilacie, Jerzym

Czas trwania: 15 min

Cena: 50 zł

Kąpiel radonowo-siarczkowa

odbywa się w wannach wypełnionych termalną wodą leczniczą pobieraną ze źródła „Jerzy” zawierającego radon, siarkę oraz fluor. Kąpiele te ordynowane są przede wszystkim w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych, ZZSK, dnie moczanowej, w przewlekłych chorobach układu nerwowego, chorobach naczyń obwodowych, dolegliwościach okresu przekwitania, cukrzycy, otyłości, łuszczycy, chorobach alergicznych skóry, trądziku, nadmiernym rogowaceniu skóry, łysieniu plackowatym, chorobach zawodowych i zaburzeniach hormonalnych.

RADON: GAZ MŁODOŚCI, PIERWIASTEK ZDROWIA!

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jerzym

Czas trwania: 15 min

Cena: 35 zł

Cena weekend/święta: 40 zł*

Kąpiel siarczkowo-borowinowa

jest to zabieg w 2% roztworze wodnym pasty borowinowej o temperaturze 30-37°C, który łączy dobroczynne działanie mineralnych wód termalnych siarczkowo-fluorkowych oraz borowiny. Stosując serię zabiegów uzyskujemy efekty przeciwbólowe, obniżamy wzmożone napięcie mięśni szkieletowych, działamy na tkanki przeciwzapalnie, bakteriobójczo i regenerująco, poprawiamy ich ukrwienie. Kąpiele borowinowe zalecane są w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych, stanach pourazowych narządu ruchu oraz w schorzeniach metabolicznych.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech oraz w Jubilacie

Czas trwania: 15 min

Cena: 30 zł

Kąpiel solankowa

 w zabiegu tym stosuje się roztwór 2-3 % soli leczniczej. Kąpiel solankowa powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych, poprawia ukrwienie skóry i narządów wewnętrznych, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza napięcie mięśniowe. Zalecana w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej oraz w stanach pourazowych kości i stawów, nerwobólach i leczeniu nerwic.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech oraz w Jubilacie

Czas trwania: 15 min

Cena: 30 zł

Cena weekend/święta: 35 zł*

Hydromasaż z chromoterapią (koloroterapią)

to hydromasaż wykonywany na bazie wody siarczkowo-fluorkowej, w trakcie którego przez wbudowane w nieckę wanny punkty świetlne następuje emisja światła w różnych barwach, stałych lub zmieniających się sekwencyjnie. Każdy z zastosowanych kolorów odpowiada za dodatkowy efekt terapeutyczny hydromasażu:  barwie niebieskiej przypisane jest działanie przeciwbólowe, kolor czerwony pobudza, żółty poprawia samopoczucie, zielony przywraca równowagę.  Zabieg szczególnie polecany osobom cierpiącym na przewlekłe schorzenia narządu ruchu, schorzenia neurologiczne, zaburzenia krążenia, zaburzenia metaboliczne, zmęczenie, nerwice, depresję. Ponieważ masaż odbywa się w termalnej wodzie siarczkowo – fluorkowej wpływa także korzystnie na stan skóry.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech oraz w Jubilacie

Czas trwania: 15 min

Cena: 35 zł

Cena weekend/święta: 40 zł*

Hydromasaż z aromatoterapią

zabieg odbywa się w nowoczesnych wannach z systemem dysz do masażu strumieniem wody, rozmieszczonych w strefie przykręgosłupowej, strefie barków, lędźwi i kończyn. Efekt terapeutyczny zabiegu wzbogacają zastosowane sole zapachowe o działaniu relaksującym. Szczególnie polecany osobom cierpiącym na przewlekłe schorzenia narządu ruchu, schorzenia neurologiczne (uszkodzenia obwodowego i centralnego układu nerwowego), zaburzenia krążenia, zaburzenia metaboliczne, otyłość, hipercholesterolemię, zmęczenie, nerwice, depresję.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech

Czas trwania: 15 min

Cena: 35 zł

Cena weekend/święta: 40 zł*

Kąpiel perełkowa z aromatoterapią

kąpiel perełkowa wzbogacona solami zapachowymi o działaniu relaksującym. Kąpiel działa kojąco i uspokajająco, powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, jest formą delikatnego masażu.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech

Czas trwania: 15 min

Cena: 22 zł

Półkąpiel wirowa

jest to kąpiel będąca masażem dolnej połowy ciała w wodzie leczniczej siarczkowo-fluorkowej wprawionej w ruch wirowy. Kąpiel ta ma zastosowanie w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn dolnych, chorób dolnego odcinka kręgosłupa, zaburzeń krążenia obwodowego oraz polineuropatii (uszkodzeniu nerwów obwodowych).

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Stanisławie

Czas trwania: 15 min

Cena: 45 zł

Cena weekend/święta: 50 zł*

Masaż podwodny

polega na masowaniu ciała przez terapeutę strumieniem wody siarczkowo-fluorkowej wydobywającej się pod ciśnieniem z węża zakończonego dyszą. Masaż zwiększa ukrwienie tkanek, usprawnia przepływ chłonki, zwiększa elastyczność mięśni, zmniejsza bóle stawowe i mięśniowe, poprawia ruchomość stawów, krążenie obwodowe oraz ogólne samopoczucie. Użycie wody mineralnej do zabiegu zwiększa jego walory terapeutyczne.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech oraz w Stanisławie

Czas trwania: 5 min

Cena: 30 zł

Natryski biczowe

należą do zabiegów wodoleczniczych polegających na działaniu strumienia wody kierowanym na ciało pacjenta pod dużym ciśnieniem. Wykorzystywane do leczenia nerwic, stanów wyczerpania psychicznego, nadwagi, działają hartująco oraz pobudzająco na układ krążenia i oddechowy, regulują przemianę materii, modelują sylwetkę, obniżają wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych. Użycie w trakcie zabiegu wody leczniczej siarczkowo-fluorkowej zwiększa jego walory terapeutyczne.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech

Czas trwania: do 10 min

Cena: 15 zł

Masaż wirowy kończyn dolnych

to kąpiel kończyn dolnych w termalnej wodzie siarczkowo – fluorkowej wprowadzonej w ruch wirowy. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie oraz łagodzi ból. Stosowany jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, polineuropatiach (zespołach uszkodzenia nerwów obwodowych), stanach pourazowych, chorobach stawów.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech, Jerzym, Stanisławie, Jubilacie

Czas trwania: do 10 min

Cena: 15 zł

Masaż wirowy kończyn górnych

to kąpiel kończyn górnych w termalnej wodzie siarczkowo – fluorkowej wprowadzonej w ruch wirowy. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie oraz łagodzi ból. Stosowany jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, polineuropatiach (zespołach uszkodzenia nerwów obwodowych), stanach pourazowych, chorobach stawów.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech, Jerzym, Stanisławie, Jubilacie

Czas trwania: 15 min

Cena: 15 zł

Kąpiel czterokomorowa zmiennocieplna

jest to zabieg wodny, w trakcie którego pacjent zanurza ręce i nogi w wanienkach, w których na zmianę przepływa strumień zimnej i ciepłej wody. Kąpiel ta ma na celu wzbudzenie adaptacji do zimna, zmniejszenie oporu naczyń obwodowych, pobudzenie krążenia. Zalecana w chorobach naczyń krwionośnych (angiopatiach), zapaleniach stawów obwodowych, po skręceniach i zwichnięciach stawów oraz w stanach po amputacji kończyn do hartowania kikuta. Użycie wody mineralnej do zabiegu zwiększa jego walory terapeutyczne.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Zdroju Wojciech
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”