Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

  1. Google Chrome pobierz
  2. Firefox pobierz
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++
Dolnoślązak w Uzdrowisku - rabat 5% na usługi lecznicze dla mieszkańców Dolnego Śląska

Czas trwania: do 3 min

Cena: 30 zł**

Kriokomora

to ogólnoustrojowa, rewelacyjna metoda leczenia zimnem z zastosowaniem niskich temperatur sięgających od -110°C do -160°C. Biologiczne działanie krioterapii ogólnoustrojowej przebiega w dwóch fazach: w pierwszej następuje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi i obniżenie metabolizmu, w drugiej fazie organizm broniąc się przed zimnem, rozszerza naczynia krwionośne, powodując nawet czterokrotne zwiększenie przepływu krwi. Tym samym poprawia się dotlenienie i odżywienie nawet najgłębiej położonych tkanek.

Wskazaniem do korzystania z kriokomory są w szczególności choroby narządu ruchu, choroby reumatologiczne i neurologiczne, nawracające infekcje dróg oddechowych oraz obniżona odporność. Zabieg poleca się również sportowcom oraz w stanach przemęczenia i obniżonego nastroju. Temperatury kriogeniczne (niskie temperatury) działają ponadto odmładzająco, ujędrniają skórę, likwidują cellulit, wspomagają odnowę biologiczną i odchudzanie. Po zabiegu w kriokomorze następuje wzmożona, nieosiągalna w zwykłych warunkach produkcja endorfin czyli „hormonów szczęścia”, co powoduje natychmiastowe ustąpienie zmęczenia, poprawę nastroju, chęć do pracy fizycznej i ruchu. Bezpośrednio po wyjściu z kriokomory pacjent korzysta z gimnastyki zaleconej przez lekarza.

Korzystający z zabiegu powinni posiadać bawełniany strój, opaskę na uszy, rękawiczki, podkolanówki oraz maskę ochronną na nos i usta.

Poradnik dla osób korzystających z zabiegów w kriokomorze

Promocja

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jubilacie

Czas trwania: do 3 min

Cena: 12 zł

Krioterapia miejscowa (kriostymulacja)

zabieg wykonywany miejscowo, przez nadmuchiwanie pojedynczych stawów lub innych wskazanych powierzchni ciała parami ciekłego azotu, który przechodzi w postać gazową w temperaturze -160°C. Uzyskane w trakcie zabiegu miejscowe obniżenie temperatury tkanek wywołuje efekty przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, poprawia siłę mięśni, obniża spastycznie wzmożone napięcie mięśni, ułatwia zwiększenie zakresu ruchów w stawach, intensyfikuje efekty prowadzonych ćwiczeń leczniczych. Krioterapia ma zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych i zapalnych stawów, w terapii objawowej zespołów bólowych kręgosłupa, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w stanach po urazach narządu ruchu oraz w leczeniu przykurczy.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie oraz w Jubilacie

Czas trwania: 30 min

Cena: 15 zł

Gimnastyka indywidualna

to ćwiczenia przeznaczone dla mniej sprawnych pacjentów zalecane na pierwszym etapie usprawniania po urazach i operacjach, uszkodzeniach układu nerwowego oraz przy zaostrzeniach dolegliwości w przewlekłych schorzeniach narządu ruchu – lekarz zaleca indywidualny program ćwiczeń, które następnie prowadzone są przez fizjoterapeutę z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych i przyrządów. Gimnastyka indywidualna stosowana jest w leczeniu pourazowych uszkodzeń narządu ruchu, w uszkodzeniach układu nerwowego np. porażeniach i niedowładach, w dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych stawów, przed i po zabiegach ortopedycznych.

W trakcie gimnastyki indywidualnej w naszym Uzdrowisku terapeuci wykorzystują innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne, pozwalające na odtwarzanie utraconego ruchu w oparciu o informację zwrotną (biofeedback): platforma dynamograficzna Gamma, Hand Tutor, Arm Tutor, Leg Tutor oraz urządzenia do treningu z oporem elastycznym: Mini Tensor, Arm Tensor, Leg Tensor, Mini Talus. Do kompleksowej rehabilitacji stosowany jest ponadto nowoczesny sprzęt terapeutyczny, m.in.: pionizator dynamiczny Activall, rowery, rowery spinningowe, steppery, cykloergometry, rotory, orbitreki, atlasy, profesjonalne bieżnie, sprzęt do ćwiczeń manualnych, do ćwiczeń w odciążeniu i oporowych, sprzęt do terapii w podwieszeniu Levitas oraz szyny do ciągłego ruchu biernego.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie, Jubilacie, Stanisławie

Czas trwania: 30 min

Cena: 10 zł

Gimnastyka grupowa

odbywa się w grupach pacjentów o podobnych zaburzeniach w zakresie narządu ruchu, w trakcie zajęć wprowadza się ćwiczenia odpowiednie dla wybranej grupy. Gimnastyka grupowa ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie siły mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zapobieganie osteoporozie. Regularnie stosowane ćwiczenia zwiększają wydolność i sprawność układu oddechowego i krążenia.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Adamie, Jubilacie

Czas trwania: 30 min

Cena: 11 zł

Gimnastyka przyrządowa, fitness

odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych i nowoczesnych urządzeń do treningu cardio i treningu siłowego (atlas, rowery, rowery spinningowe, bieżnie, steppery, eliptyzery) wyposażonych w indywidualne nawiewy klimatyzacyjne. Trening ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie masy i siły mięśni, zwiększenie wydolności krążeniowo – oddechowej. Regularnie wykonywany przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a poprzez aktywizację wszystkich partii mięśniowych doskonale modeluje sylwetkę. Gimnastyka polecana jest osobom pragnącym wzmocnić swoje mięśnie i poprawić kondycję psychofizyczną.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Adamie, Jubilacie

Czas trwania: 20 min

Cena: 20 zł

Kąpiel w basenie „Adam” z gimnastyką

w trakcie zabiegu odbywa się grupowa gimnastyka lecznicza w wodzie siarkowo-fluorkowej wykonywana pod kierunkiem fizjoterapeuty. Ćwiczenia w środowisku wodnym odciążają stawy i ułatwiają zwiększenie zakresu ruchów, siarka i fluor zawarte w lądeckich wodach przyspieszają regenerację kości i stawów. Zabieg polecany w osłabieniu mięśni, niedowładach, stanach po operacjach i urazach narządów ruchu, w ograniczeniu ruchów i bólach stawowych w chorobach zwyrodnieniowych, w chorobach kręgosłupa, dyskopatiach, w stwardnieniu rozsianym, osteoporozie, w chorobach naczyń kończyn dolnych oraz w otyłości.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie

Czas trwania: 10 do 30 min

Cena: 12 zł

Wyciąg Kettler’a

wyciąg ma na celu zwiększenie sprawności dynamicznej kręgosłupa poprzez rozciąganie i rozluźnienie tkanek miękkich, a z czasem zwiększenie przestrzeni międzykostnych i odbarczenie uciśniętych naczyń i nerwów. Efektem jest poprawa krążenia lokalnego, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie napiętych odruchowo mięśni, zmniejszenie objawów dyskopatii. Wyciąg Kettler’a jest wyciągiem grawitacyjnym w pozycji leżącej głową w dół, serię zabiegów rozpoczyna się od kąta 45°, stopniowo zwiększając nachylenie stołu wyciągowego do 70-80°, wydłuża się ponadto stopniowo czas trwania zabiegu: od 10 do 30 min.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jubilacie (w ramach gimnastyki indywidualnej)

Czas trwania: 30 min

Cena: 12 zł

Wyciąg Pershla

tzw. wyciąg krzesełkowy, jest odmianą wyciągu grawitacyjnego działającego na dolny odcinek kręgosłupa: pacjent leży w pozycji ze zgiętymi w biodrach i kolanach kończynami dolnymi podciągniętymi ku górze, co powoduje zmniejszenie lordozy lędźwiowej. Wyciąg ma na celu zwiększenie sprawności dynamicznej kręgosłupa poprzez rozciąganie i rozluźnienie tkanek miękkich, a z czasem zwiększenie przestrzeni międzykostnych i odbarczenie uciśniętych naczyń i nerwów. Efektem jest poprawa krążenia lokalnego, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie napiętych odruchowo mięśni, zmniejszenie objawów dyskopatii.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Jubilacie (w ramach gimnastyki indywidualnej)
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”