-
PRZYCHODNIA UZDROWISKOWA – AMBULATORYJNE LECZENIE PEŁNOPŁATNE
+48 74 811 54 74 +48 74 814 66 66
Informacja i rejestracja:
74 811 54 74, 74 814 66 66
informacja@uzdrowisko-ladek.pl
Punkt Obsługi Kuracjusza w “Zdroju Wojciech” Lądek–Zdrój, Plac Mariański 13
Kuracjuszy ambulatoryjnych pełnopłatnych przyjmuje lekarz w “Zdroju Wojciech”: od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 – 1230.
Przed wizytą lekarską zapraszamy do Punktu Obsługi Kuracjusza w “Zdroju Wojciech” w celu rejestracji.
- Dla ułatwienia skorzystania z pełnopłatnych zabiegów lądeckich wymagających ordynacji lekarskiej przygotowany został druk skierowania na zabiegi rehabilitacyjne oraz druk skierowania na zabiegi balneologiczne . Wystarczy wydrukować wybrane skierowanie i udać się do swojego lekarza rejonowego, który – przy braku przeciwwskazań – może zaordynować wybrane zabiegi.
- Osoby chcące skorzystać z leczenia pełnopłatnego posiadające już skierowanie na zabiegi wystawione przez lekarza (POZ lub specjalistę) zapraszamy do Punktu Obsługi Kuracjusza w “Zdroju Wojciech” w celu ustalenia terminu realizacji zabiegów.
- Informujemy, iż wybrane zabiegi w Lądku-Zdroju dostępne są bez skierowania lekarskiego . Osoby chcące skorzystać z pełnopłatnych zabiegów niewymagających ordynacji lekarskiej zapraszamy do Punktu Obsługi Kuracjusza w “Zdroju Wojciech” w celu ustalenia terminu realizacji zabiegów.
- Informujemy, iż zakup zabiegów niepodlegających ordynacji lekarskiej jest równoznaczny ze złożeniem przez Kuracjusza oświadczenia, iż nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z usług oferowanych przez „Uzdrowisko Lądek – Długopole” S.A. a, ponadto że zapoznał się z Regulaminem zabiegowym i akceptuje jego warunki.
-
PRZYCHODNIA UZDROWISKOWA – UZDROWISKOWE LECZENIE AMBULATORYJNE ZE SKIEROWANIEM NFZ
+48 74 811 54 74
Informacja i rejestracja:
74 811 54 74, 74 814 66 66,
informacja@uzdrowisko-ladek.pl
Punkt Obsługi Kuracjusza w “Zdroju Wojciech” Lądek–Zdrój, Plac Mariański 3
Kuracjuszy ambulatoryjnych w ramach Uzdrowiskowego Leczenia Ambulatoryjnego przyjmuje lekarz w “Zdroju Wojciech” od poniedziałku do piątku (wymagana telefoniczna lub osobista rejestracja na wizytę lekarską).
Przed wizytą lekarską zapraszamy do Punktu Obsługi Kuracjusza w “Zdroju Wojciech” w celu rejestracji.
- Informujemy, iż Spółka „Uzdrowisko Lądek – Długopole” ma podpisaną umowę na tę formę leczenia wyłącznie w Lądku-Zdroju oraz wyłącznie z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.
- Uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne trwa od 6 do 18 dni zabiegowych (zależnie od decyzji NFZ).
- W ramach leczenia uzdrowiskowego ambulatoryjnego oddział NFZ pokrywa koszty badań lekarskich i trzech zabiegów dziennie. Pacjent we własnym zakresie pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia. Kuracjuszom ze skierowaniem na leczenie w trybie ambulatoryjnym oferujemy zakwaterowanie i wyżywienie w naszych obiektach (rezerwacja pobytu: 74 814 64 37).
Aby skorzystać z takiej formy leczenia, należy:
- poprosić swojego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego lub specjalistę o wystawienie skierowania na leczenie uzdrowiskowe ambulatoryjne
- potwierdzić skierowanie w Wojewódzkim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia
- potwierdzić telefonicznie otrzymanie skierowania do Uzdrowiska Lądek- Zdrój i zarejestrować się na wizytę do lekarza: 74 811 54 74.
-
PORADNIA REHABILITACYJNA – PORADY LEKARSKIE ZE SKIEROWANIEM NFZ
+48 74 814 65 55
Informacja i rejestracja:
74 814 62 27 wew. 245, 74 81 46 555
info@uzdrowisko-ladek.pl
Punkt Obsługi Kuracjusza w ZPL “Adam” Lądek–Zdrój, ul. Wolności 2
Kuracjusz posiadający skierowanie do poradni rehabilitacyjnej zgłasza się do Punktu Obsługi Kuracjusza w ZPL „Adam” ul. Wolności 2 lub rejestruje się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 800 – 1500.
- Poradnia Rehabilitacyjna zlokalizowana jest w ZPL „Adam” ul. Wolności 2 (piętro I, obiekt dostępny jest dla osób niepełnosprawnych).
- Przed wizytą lekarską należy zgłosić się do Punktu Obsługi Kuracjusza zlokalizowanego w ZPL „Adam”, w siedzibie Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy, w celu rejestracji.
- Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.
- Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej nie jest tożsame ze skierowaniem na realizację cyklu zabiegów.
-
ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE – SKIEROWANIA REALIZOWANE W RAMACH UMOWY Z NFZ
+48 74 814 65 55
Informacja i rejestracja:
74 814 62 27 wew. 245, 74 81 46 555,
info@uzdrowisko-ladek.pl
Punkt Obsługi Kuracjusza w ZPL “Adam” Lądek–Zdrój, ul. Wolności 2
- Kuracjusz posiadający skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne zgłasza się do Punktu Obsługi Kuracjusza w ZPL „Adam” ul. Wolności 2 lub rejestruje się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 800 – 1500.
- Uwaga: skierowanie na zabiegi wymaga zarejestrowania do 30 dni od daty jego wystawienia.
- Podstawą realizacji świadczeń jest skierowanie na cykl zabiegów wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. W cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych jednemu świadczeniobiorcy przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie (NFZ finansuje do 10 dni zabiegowych, nie więcej jednak niż 5 zabiegów dziennie, w przypadkach medycznie uzasadnionych lekarz kierujący może wypisać skierowanie od razu na dwa cykle zabiegowe).
- Zabiegi fizjoterapeutyczne realizowane w warunkach domowych mogą być udzielane wyłącznie świadczeniobiorcom z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi: 1) ogniskowymi uszkodzeniami mózgu – w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu, 2) ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadającymi 5. stopniowi skali oceny stopnia niepełnosprawności, zwanej „skalą opartą na skali Rankina”, 3) uszkodzeniem rdzenia kręgowego – w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego, 4) chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, 5) chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – w okresie do 6 miesięcy od dnia wykonania operacji, 6) złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych – w okresie do 6 miesięcy od dnia złamania, obrażenia lub amputacji, 7) osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.
-
PORADNIA LECZENIA OSTEOPOROZY – PORADY LEKARSKIE PEŁNOPŁATNE
+48 74 811 54 80 +48 74 814 66 66
Informacja i rejestracja: telefoniczna:
74 811 54 80, 74 814 66 66,
info@uzdrowisko-ladek.pl
Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku-Zdroju, ul. Wolności 2, ZPL „Adam”
- Pacjentów z rozpoznaną osteoporozą, po przebytych złamaniach oraz z czynnikami ryzyka osteoporozy zapraszamy na odpłatne badania densytometryczne oraz konsultacje lekarskie w Poradni Leczenia Osteoporozy zlokalizowanej na terenie Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy >>> w Lądku-Zdroju ( Wolności 2, ZPL „Adam”, piętro I, obiekt dostępny jest dla osób niepełnosprawnych)
- Rejestrację do Poradni prowadzi Punkt Obsługi Kuracjusza w ZPL „Adam” ul. Wolności 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 800 – 1500 (tel. 74 811 54 80)
- Zapraszamy na realizowane w naszym Centrum specjalistyczne programy rehabilitacyjne przygotowane dla pacjentów z rozpoznaną osteoporozą lub z czynnikami ryzyka wystąpienia osteoporozy, realizowane w oparciu o stosowane w Lądku-Zdroju nowoczesne metody kinezyterapeutyczne i tradycyjne metody balneologiczne wykorzystujące korzystne działanie na metabolizm kostny radonu i fluoru zawartego w lądeckich termalnych wodach radonowo – siarkowo – fluorkowych.
Zapraszamy na pobyt: W trosce o zdrowe kości, przeciw osteoporozie
-
KONSULTACJE MEDYCZNE ON-LINE
konsultacje.medyczne@uzdrowisko-ladek.pl
SKIEROWANIE NA ZABIEGI REHABILITACYJNE
SKIEROWANIE NA ZABIEGI BALNEOLOGICZNE
CENNIK ZABIEGÓW
REGULAMIN ZABIEGOWY
CENNIK DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM OSTEOPOROZY
Lądek-Zdrój to uzdrowisko specjalizujące się w terapii schorzeń narządu ruchu. osteoporozy, chorób neurologicznych, schorzeń skórnych i metabolicznych, chorób układu krążenia i problemów wieku dojrzałego. Największym bogactwem kurortu są ciepłe źródła mineralne – termy o unikalnym w skali europejskiej składzie chemicznym i leczniczych właściwościach, zawierające swoiste składniki o działaniu biologicznym, jak: radon, siarczki, siarkowodór i fluorki. Od stuleci wiadomo, że kąpiele w lądeckich radoczynnych termach siarczkowo – fluorkowych mają dobroczynne działanie: uśmierzają bóle stawowe i mięśniowe, przyspieszają proces zrastania się kości, poprawiają wygląd skóry, obniżają poziom „złego” cholesterolu, oczyszczają organizm wypłukując metale ciężkie, łagodzą dolegliwości okresu przekwitania, poprawiają płodność i potencję. Serdecznie zapraszamy na zabiegi oraz na kurację uzdrowiskową osoby odczuwające dolegliwości kręgosłupa i stawów, pacjentów po przebytych urazach i operacjach, osoby pragnące usprawnić krążenie i metabolizm, wyleczyć problemy skórne lub zregenerować siły, odzyskać witalność i dobrą kondycję. Polecamy lądeckie zabiegi: Kąpiel termalna w basenie „Wojciech” – kąpiel w pięknie odrestaurowanym basenie z XVII wieku zbudowanym na wzór termy tureckiej, dostarcza niezapomnianym wrażeń estetycznych. Marmurowy okrągły basen, pod kopulą neobarokowego budynku, wypełnia błękitna woda mineralna siarczkowo-fluorkowa, pochodząca z naturalnego termalnego źródła „Zdzisław” o temperaturze sięgającej do 4S°C. Kąpiel odpręża i relaksuje, poprawia kondycję skóry, łagodzi przewlekłe dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa. Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej. Emanatorium – jest to zabieg polegający na inhalowaniu mieszanki powietrza wzbogaconego w radon – ten leczniczy, dobroczynny gaz jest pobierany do emanacji znad lustra wody zbiornika źródła „Jerzy”. Radon działa skutecznie przeciwbólowo, przeciwzapalne, przeciwświądowo i odczulająco, przyspiesza zrost kostny, regeneruje uszkodzone włókna nerwowe, reguluje wydzielanie hormonów i metabolizm, łagodzi objawy menopauzy i andropauzy, zwiększa przepływ krwi obwodowej, przeciwdziała starzeniu. Zabieg ten poleca się w szczególności w chorobach narządu ruchu, chorobach neurologicznych, chorobach kobiecych, niepłodności męskiej, zaburzeniach hormonalnych, chorobach skóry, miażdżycy tętnic i w niektórych chorobach dróg oddechowych. Zabieg dostępny na zlecenie lekarza. Kąpiel radonowo-siarczkowa – odbywa się w wannach wypełnionych termalną wodą leczniczą pobieraną ze źródła „Jerzy” zawierającego radon, siarkę oraz fluor. Kąpiele te ordynowane są przede wszystkim w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych, ZZSK, dnie moczanowej, w przewlekłych chorobach układu nerwowego, chorobach naczyń obwodowych, dolegliwościach okresu przekwitania, cukrzycy, otyłości, łuszczycy, chorobach alergicznych skóry, trądziku, nadmiernym rogowaceniu skóry, łysieniu plackowatym, chorobach zawodowych i zaburzeniach hormonalnych. Zabieg dostępny na zlecenie lekarza. Kąpiel perełkowa w wannie marmurowej – odbywa się w marmurowych wannach, na dnie których znajdują się maty posiadające otworki, przez które wtłaczane jest pod ciśnieniem powietrze. Kąpiel działa kojąco i uspokajająco, powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, jest formą delikatnego masażu. Odbywa się w termalnej wodzie siarczkowo – fluorkowej, co zwiększa wartość leczniczą i efekty terapeutyczne zabiegu. Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej. Kąpiel siarczkowo – fluorkowa – to kąpiel, do której wykorzystywana jest termalna woda lecznicza pochodząca z lądeckich źródeł, charakteryzująca się dużą zawartością fluoru i jonów siarczkowych. Polecana w leczeniu osteoporozy, gdyż fluor zawarty w wodzie będący silnym stymulatorem uwapnienia tkanki kostnej, powoduje wzrost grubości beleczek kostnych. Kąpiel odpręża i relaksuje, poprawia kondycję skóry, łagodzi przewlekłe dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa. Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej. Kąpiel siarczkowo – borowinowa – jest to zabieg w 2% roztworze wodnym pasty borowinowej o temperaturze 30-37°C, który łączy dobroczynne działanie mineralnych wód termalnych siarczkowo- fluorkowych oraz borowiny. Stosując serię zabiegów uzyskujemy efekty przeciwbólowe, obniżamy wzmożone napięcie mięśni szkieletowych, działamy na tkanki przeciwzapalnie, bakteriobójczo i regenerująco, poprawiamy ich ukrwienie. Kąpiele borowinowe zalecane są w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych, stanach pourazowych narządu ruchu oraz w schorzeniach metabolicznych. Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej. Kriokomora – to ogólnoustrojowa, rewelacyjna metoda leczenia zimnem z zastosowaniem niskich temperatur sięgających od -110°C do -160°C. Wskazaniem do korzystania z kriokomory są w szczególności choroby narządu ruchu, choroby reumatologiczne i neurologiczne, nawracające infekcje dróg oddechowych oraz obniżona odporność. Zabieg poleca się również sportowcom oraz w stanach przemęczenia i obniżonego nastroju. Temperatury kriogeniczne (niskie temperatury) działają ponadto odmładzająco, ujędrniają skórę, likwidują cellulit, wspomagają odnowę biologiczną i odchudzanie. Po zabiegu w kriokomorze następuje wzmożona, nieosiągalna w zwykłych warunkach produkcja endorfin czyli „hormonów szczęścia”, co powoduje natychmiastowe ustąpienie zmęczenia, poprawę nastroju, chęć do pracy fizycznej i ruchu. Bezpośrednio po wyjściu z kriokomory pacjent korzysta z gimnastyki zaleconej przez lekarza. Zabieg dostępny na zlecenie lekarza. Gimnastyka indywidualna – to ćwiczenia przeznaczone dla mniej sprawnych pacjentów zalecane na pierwszym etapie usprawniania po urazach i operacjach, uszkodzeniach układu nerwowego oraz przy zaostrzeniach dolegliwości w przewlekłych schorzeniach narządu ruchu. W trakcie gimnastki indywidualnej w naszym Uzdrowisku terapeuci wykorzystują innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne, pozwalające na odtwarzanie utraconego ruchu w oparciu o informację zwrotną (biofeedback): platforma dynamograficzna Gamma, Hand Tutor, Arm Tutor, Leg Tutor oraz urządzenia do treningu z oporem elastycznym: Mini Tensor, Mn Tensor, Leg Tensor, Mini Talus. Do kompleksowej rehabilitacji stosowany jest ponadto nowoczesny sprzęt terapeutyczny, m.in.: pionizator dynamiczny, rowery, rowery spinningowe, steppery, cykloergometry, rotory, orbitreki, atlasy, bieżnie, sprzęt do ćwiczeń manualnych, do ćwiczeń w odciążeniu i oporowych, sprzęt do terapii w podwieszeniu Levitas oraz szyny do ciągłego ruchu biernego. Zabieg dostępny na zlecenie lekarza. Gimnastyka przyrządowa (fitness, cardio, atlas/rower) – odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych i nowoczesnych urządzeń do treningu cardio i treningu siłowego (atlas, rowery, rowery spinningowe, bieżnie, steppery, eliptyzery) wyposażonych w indywidualne nawiewy klimatyzacyjne. Trening ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie masy i siły mięśni, zwiększenie wydolności krążeniowo – oddechowej. Regularnie wykonywany przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a poprzez aktywizację wszystkich partii mięśniowych doskonale modeluje sylwetkę. Gimnastyka polecana jest osobom pragnącym wzmocnić swoje mięśnie i poprawić kondycję psychofizyczną. Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej.
-
+48 74 814 64 37 +48 74 814 66 66
Wskazania do zabiegów w Lądku-Zdroju:
- choroby ortopedyczno – urazowe
- choroby reumatyczne
- choroby układu nerwowego
- choroby skóry
- choroby naczyń obwodowych (tętnic)
- choroby przemiany materii
- choroby endokrynologiczne
- choroby zawodowe
- choroby układu oddechowego
Przeciwwskazania do zabiegów w Lądku-Zdroju: *
W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo uprzejmie informujemy, że przeciwwskazaniem do korzystania z zabiegów są w szczególności:
- czynne choroby nowotworowe
- ostre i aktywne choroby zakaźne
- przebyte zapalenia naczyń, zatory w wywiadzie
- niewyrównane choroby układu krążenia i układu oddechowego
- ciąża
* W przypadku wątpliwości wskazana jest konsultacja lekarska – informacja w punkcie sprzedaży zabiegów.
Informujemy, iż zakup zabiegów niepodlegających ordynacji lekarskiej jest równoznaczny ze złożeniem przez Kuracjusza oświadczenia, iż nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z usług oferowanych przez „Uzdrowisko Lądek – Długopole” S.A. a, ponadto że zapoznał się z Regulaminem zabiegowym i akceptuje jego warunki.
- Przy mailowej lub telefonicznej rezerwacji zabiegów wymagane jest dokonanie zapłaty za zarezerwowane zabiegi na minimum 60 minut przed pierwszym zarezerwowanym zabiegiem – po tym terminie Uzdrowisko zastrzega możliwość anulowania rezerwacji.
- Informujemy, iż 5-minutowe spóźnienie na zabieg spowoduje jego utratę.
- Informujemy, iż zwrot opłaty za zabiegi dopuszczalny jest najpóźniej na godzinę przed zabiegiem, którego zwrot dotyczy.
- Informujemy, iż zakup zabiegów niepodlegających ordynacji lekarskiej jest równoznaczny ze złożeniem przez Kuracjusza oświadczenia, iż nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z usług oferowanych przez „Uzdrowisko Lądek – Długopole” S.A. a, ponadto że zapoznał się z Regulaminem zabiegowym i akceptuje jego warunki.
- Uprzejmie informujemy, że przy korzystaniu z seansów termalnych w basenie „Zdrój Wojciech” wymagane są: kostium kąpielowy, czepek pływacki, klapki, ręcznik. Wejście na basen termalny dla dzieci od lat 6.
- 10% rabatu na zabiegi dla osób zameldowanych w obiektach Uzdrowiska Lądek–Długopole S.A. na podstawie aktualnego meldunku
- 10% rabatu na zabiegi dla emerytów, rencistów, inwalidów na podstawie okazanej legitymacji
- 10% rabatu na zabiegi dla mieszkańców Gminy Lądek-Zdrój na podstawie okazanego dowodu osobistego
- przy zakupie serii 3 zabiegów – cena zabiegu w KRIOKOMORZE: 10 zł* ulotka
* regularna cena: 20zł, zabieg dostępny na zlecenie lekarza
- przy zakupie serii (minimum 5) zabiegów – cena zabiegu w EMANATORIUM: 5 zł* ulotka
* regularna cena: 10zł, zabieg dostępny na zlecenie lekarza
- przy zakupie serii (minimum 5) zabiegów – cena KĄPIELI TERMALNEJ w basenie Zdrój Wojciech: 10 zł* ulotka
* regularna cena: 20zł, oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku, zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej
- promocyjna cena gimnastyki przyrządowej FITNESS: 6zł* ulotka
*** zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej