Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

 1. Google Chrome pobierz
 2. Firefox pobierz
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++

Atrakcyjny hotel uzdrowiskowy wybudowany w 1880 roku w pobliżu rzeki Białej Lądeckiej, początkowo pełnił rolę Zajazdu Cesarskiego, aktualnie oferuje sanatoryjne kuracje uzdrowiskowe.

ul. Paderewskiego 7, 57–540 Lądek–Zdrój
74 814 63 85 - dyżurka
74 814 64 37 - informacja i rezerwacja pobytów

W sanatorium Jan przygotowano 62 miejsca noclegowe w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych, wyposażonych w telewizory i czajniki. Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Kuracjusze spożywają posiłki w przestronnej jadalni zlokalizowanej na przeszklonym parterze budynku, urządzonej na wzór palmiarni – oranżerii. Atutem sanatorium jest własne zaplecze kuchenne, gościom serwuje się dania kuchni polskiej i europejskiej oraz posiłki dietetyczne. Obiekt posiada wydzielony, ogrodzony teren z parkingiem oraz miejscem rekreacyjnym umożliwiającym zorganizowanie ogniska.

Sanatorium „Jan” położone jest w niedalekim sąsiedztwie historycznego Zakładu Przyrodoleczniczego „Jerzy”, w którym odbywają się zabiegi oparte na wodach radonowo – siarczkowych. W samym budynku natomiast możliwe jest skorzystanie z masaży: klasycznych i aquavibron.

Dostępne na miejscu:
 • opieka lekarska i pielęgniarska
 • jadalnia, porady dietetyczne
 • winda, pokoje dla osób niepełnosprawnych
 • gabinety masażu (masaż klasyczny i wibracyjny)
 • darmowy bezprzewodowy Internet WiFi
 • parking niestrzeżony płatny- ilość miejsc ograniczona
 • przechowalnia rowerów i nart
Dostępne w pobliżu:
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Jerzy” (basen radonowy z gimnastyką, emanatorium, kąpiele radonowo-siarczkowe, pijalnia uzdrowiskowa, fizykoterapia, aquavibron) – 100m
 • Zakład Przyrodoleczniczy, Pijalnia Uzdrowiskowa, Punkt Obsługi Kuracjusza w „Zdroju Wojciech” (basen termalny, hydroterapia, zakład borowinowy, przychodnia uzdrowiskowa, sprzedaż pobytów, zabiegów, pamiątek i kosmetyków) – 500m
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Adam” (basen termalny, hydroterapia, balneoterapia, kompleksowa fizykoterapia i kinezyterapia, sauna fińska) – 600m
 • Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku – Zdroju w „Adamie” (pracownia densytometrii, poradnia leczenia osteoporozy, poradnia rehabilitacyjna, Punkt Obsługi Kuracjusza, infokiosk) – 600m
 • Szpital Uzdrowiskowy „Jubilat” (kriokomora, sala gimnastyczna z siłownią, inhalacje indywidualne, hydroterapia i fizykoterapia) – 800m
 • Szpital Uzdrowiskowy „Stanisław” (sale gimnastyczne, hydroterapia, fizykoterapia, masaże, sala terapii zajęciowej, pracownia psychologiczna i logopedyczna) – 550m
 • Szpital Uzdrowiskowy „Józef” (sauna fińska) – 650m
 • Park im. Moniuszki z kaplicą Św. Jerzego – 100m
 • Kaplica Uzdrowienia Chorych – 400m
 • apteki zdrojowe – od 150m
 • przystanek autobusowy – 500m
 • restauracje i kawiarnie zdrojowe – od 100 m
 • sklepiki – od 50m
 • bankomaty – od 40m
 • Biuro Podróży Obsługa Ruchu Turystycznego (organizacja wycieczek, przewóz oraz informacja PKS)
Wskazówki dojazdu

PKP*

*Uwaga: pociąg dojeżdża do Kłodzka - dalsza podróż możliwa jest autobusem

Obiekt na mapie
Księga gości

Podziękowania dla wszystkich pracowników w „Janie”. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wracamy do naszych domów zdrowi, wypoczęci i zadowoleni dzięki trafnym i skutecznym zabiegom zalecanym przez Panią Doktor. Na nasze dobre samopoczucie wpłynęła także troskliwa opieka naszych miłych Pań Pielęgniarek. Doskonały nastrój dopełniła wspaniała domowa kuchnia i miła atmosfera w czasie posiłków serwowanych w przytulnej stołówce oraz czystość całego obiektu, o którą dbały sympatyczne Panie. Odmłodzeni, pełni sił z żalem odjeżdżamy z Lądka do naszej codziennej rzeczywistości, mając nadzieję, że kiedyś uda nam się tutaj powrócić!

WDZIĘCZNI KURACJUSZE TURNUSU 16.02.2016-08.03.2016

Podziękowanie dla obsługi, dla Pań z kuchni za smaczne posiłki i dla personelu medycznego oraz Pani kierownik składają

PANIE ZE STOLIKA NR 13 I MIECZYSŁAWA Z POKOJU 209, 24.01.2016

Za smaczne, zdrowe, obfite jedzenie, za to, że codziennie „przy garach stały, o czystość dbały pod nos posiłki podawały” zasłużone i szczere dzięki Im składamy

KURACJUSZE, 23.01.2016

Myślę, że mnie Lądek zauroczył. Odwiedzam Was od wielu lat i za każdym razem odkrywam coś szczególnego. „Jan” kojarzy mi się z bardzo miłymi przeżyciami. Otrzymuję wszystko, co zdrowe, dobre samopoczucie i przemiłą obsługę. Dziękuję serdecznie!

WASZ ZYGMUNT, 21.01.2016

Dziękuję bardzo za wspaniałe wyżywienie, ciekawie rozplanowanie, przemiłą obsługę na sali urządzonej do pobudzania apetytu.

TERESA, ŁÓDŹ 18.10.2015

Podziękowanie. Serdecznie dziękujemy za stworzenie miłej atmosfery i warunków pobytu w tutejszym domu “Jan”. Wyróżniamy szczególnie przemiłą obsługę w jadalni, bardzo smaczne posiłki oraz opiekę lekarską i zabiegową.

KURACJUSZE JANINA i KRYSTYNA z TYCH 20.10.2015

Jedni mówią, że mało, inni, że zimne a my mówimy. Jak to dobrze nie robić zakupów, nie gotować nie sprzątać i jeść świeże posiłki podane elegancko, talerze posprzątane to dla nas gotujących gospodyń to “Bomba”. Dziękujemy za potrawy i Paniom za sprawną obsługę “wielkie dzięki”. Stolik dietetyczny nr 7.

TURNUS 28.09-19.10.2015

Kochani, podziękowanie z całego serca za wspaniałą obsługę w czasie turnusu. Szczególne serdeczności dla Pani Basi i przemiłym kelnerkom oraz całej załodze. Wdzięczna BOŻENA. Ps. Tak pysznej owsianki na wodzie nie jadłam w życiu dziękuję.

BP Październik 2015

Dziękujemy !
Kuchareczkom, kelnereczkom
za cierpliwość, uśmiech
za czyste obrusiki
dobre posiłki zawsze smaczne i gorące
żołądki i serca rozgrzewające.

POKÓJ 308 IRENA i EWA

Serdeczne podziękowanie dla miłych Pań ze stołówki za bardzo dobre posiłki oraz dla personelu Sanatorium Jan i całego personelu medycznego z Lądka Zdroju składają

KURACJUSZE ZE ŚWIDNICY M i M p. 207 Listopad 2015

Dziękujemy bardzo za pyszne jedzonko, miłe panie. Życzymy wszystkiego co najlepsze. Było nam tu jak w domu.

Kuracjusze 3 piętro LISTOPAD 2015

Serdeczne dzięki za smaczne, zdrowe i urozmaicone jedzonko – gorące obiadki – serwowane przez sympatyczny uśmiechnięty personel co dodatkowo wzmacnia apetyt i chce przyjazdu tu ponownie jeśli NFZ to do JANA przepustka.

Pokój 203

Serdecznie dziękujemy za smaczne śniadanka, obiadki i kolacyjki. A także za bardzo wyczekiwane przez nas pyszne gorące kakałko.

KURACJUSZKI z RZESZOWA KLAUDIA i MONIKA Wrzesień 2015

Podziękowanie. Serdecznie dziękujemy całemu personelowi za opiekę i miłą atmosferę. Szczególne podziękowanie Pani doktor Urszuli za troskę o każdego kuracjusza cierpliwość i stoicki spokój.

KURACJUSZE TURNUSU 17.08-7.09.2015

Podziękowanie za profesjonalna obsługę, wyśmienite jedzenie, przyjazną atmosferę i cudowny pobyt w Waszym Ośrodku z poważaniem.

GOŚCIE ze ŚWIDNICY

Dziękując za przemiły pobyt, cieszę się z tego, że mogę już nazwać Sanatorium “Jan”, swoim Sanatorium w Lądek–Zdrój swoim miastem.

Honorowy Obywatel Miasta Lądek–Zdrój WOJTEK WYSOCKI z RODZINĄ

Za życzliwość, profesjonalizm i wszelkie dobro które tutaj otrzymałem. Dziękuję wdzięczny.

KURACJUSZ WOJTEK 21.09.2015

Dziękuje za wspaniałą atmosferę, miłą obsługę i fachową kuracje. Wyjeżdżam zdrowszy na ciele i duszy.

JÓZEF p. 308 1.09.2015

Jesteśmy zauroczeni Lądkiem Zdrój i na pewno tu jeszcze przyjedziemy dziękujemy za wszystko.

JULIA BEATA I TADEUSZ 11.09.2015

Dziękujemy było super mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy do zobaczenia.

MARIA JANUSZ i TOMASZ z Zabrza
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”