Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:
Punkt sprzedaży Jubilat zaprasza gości uzdrowiska do korzystania z szachów uzdrowiskowych. Plenerowe pojedynki, można rozgrywać na świeżym górskim powietrzu. Duża szachownica przygotowana przy obiekcie Jubilat umożliwia grę na tle pięknych widoków.
Nowy wymiar szachów uzdrowiskowych to ruch i działanie na zewnątrz pomieszczeń, a ponieważ ruch to zdrowie, gra w szachy uzdrowiskowe będzie rozwijać nie tylko umysł, ale też wpłynie pozytywnie na ciało.
Unikatowa rozrywka będzie przyciągać znajomych i przyjaciół, ponieważ rzadko kiedy ma się okazję zagrać w taką grę w takim wielkim stylu.
Wymiary pionków:
Szanowni Państwo zapraszamy do wypożyczania kijków Nordic Walking. Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20 XX wieku. W porównaniu do zwyczajnego marszu, angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron dlatego osoby uprawiające Nordic Walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie całego ciała.
Prowadzi to do większego wzmocnienia mięśni a w szczególności:
Dodatkowo Nordic Walking usprawnienia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, pomaga w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu oraz spala więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu.
Istnieje możliwość wynajęcia kijków:
Polecamy Pa ństwu kompleks odkrytych basenów miejskich. To kompleksowy ośrodek basenowo - rekreacyjno - wypoczynkowy.
Położony jest przy ul. Zamenhofa u podnóża gór otaczających Lądek Zdrój.
tel. (074) 814 73 04
Stacja Narciarska Lądek-Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach góry Trojak. Wyciąg znajduje się na wysokości 600 m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 120 m. Od części zdrojowej Lądka-Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300 m.
Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano sześć tras zjazdowych – cztery z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie), jedna dla bardziej wymagających(czerwona) oraz trasa dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach, znajdująca się przy wyciągu Baby Lift.
W Stacji Narciarskiej Lądek-Zdrój pracuje pięć nowoczesnych wyciągów:
Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno-zachodniej stronie góry Trojak panują tam wyśmienite warunki śniegowe. Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie metalo-halogenowe, dzięki czemu można tu szusować do późnego wieczora. Optymalne warunku do szusowania zapewnia zainstalowany na stoku system sztucznego naśnieżania. Składa się on aż z 13 hydrantów i 15 armat rozmieszczonych na wszystkich trasach. Aby trasy były przygotowane perfekcyjnie do szusowania, na stoku pracują dwa ratraki Kassbohrer TB300.
Na terenie ośrodka znajdują się:
Bliskość centrum Lądka Zdroju sprawia – iż pasjonaci białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji pobliskie hotele, pensjonaty, domy gościnne, gdzie mogą się zatrzymać i zjeść coś ciepłego. A po udanym szusowaniu mogą wybrać się na podbój Lądka Zdroju, który jest jednym z najbardziej malowniczych kurortów w Polsce.
Stacja Narciarska Lądek Zdrój to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie trasę zjazdu.
Panuje tam miła atmosfera, a karnety są w przystępnej cenie.
Zapraszamy serdecznie.
Arboretum - nazwa pochodzi od łacińskiego słowa arbor oznaczającego drzewo. Współcześnie tym mianem określamy leśny ogród drzew i krzewów. Lądeckie Arboretum powstało w latach 1972-1974 w otulinie lasu przylegającego do południowo-wschodniej części miasta na samym końcu ulicy Moniuszki. Leśny ogród o powierzchni 1,81 ha położony jest w malowniczej dolinie Jadwiżanki w Górach Złotych na wysokości 475-500 m n.p.m. Co czyni je najwyżej położonym Arboretum w Polsce.
Głównym pomysłodawcą i architektem ogrodu był Mieczysław Wilczkiewicz, wielki pasjonat i miłośnik drzew. Na podstawie własnych materiałów szkółkarskich oraz tych, które pozyskał dzięki kontaktom z pracownikami innych ogrodów botanicznych w kraju i za granicą, założył Arboretum w Lądku-Zdroju. Panujące tu dogodne warunki klimatyczne i glebowe, tworzą specyficzny mikroklimat sprzyjający rozwojowi wielu gatunków drzew i krzewów pochodzących z całego świata. Możemy tu zobaczyć bogatą kolekcję drzew i krzewów, gatunków iglastych i liściastych. Najatrakcyjniej ogród prezentuje się na przełomie maja i czerwca, wówczas tonie w kwiatach różaneczników i azali. Arboretum udostępnione jest do zwiedzania w miesiącach maj – październik do późnych godzin wieczornych, gdyż dodatkową atrakcją tego miejsca są podświetlane alejki i okazy. Opiekę nad lądeckim leśnym ogrodem sprawuje Spółka Lądeckie Usługi Komunalne w Lądku-Zdroju, tel. 74 814 63 45.
Skałki Lądeckie tworzą dwie grupy skalne - rejon Trojaka i Stołowe Skały, malowniczo położone pośród lasów. Niewysokie, ale urwiste ściany zapewniają odpowiednie warunki dla początkujących i zaawansowanych. Przygotowano bezpieczne drogi, wyposażone w stałe punkty asekuracyjne, ale są też możliwości poprowadzenia nowych dróg.
Skałki leżą w bardzo ciekawym turystycznie terenie. Już w XIX w., gdy Lądek był znanym w Europie kurortem, poprowadzono wokół miasta sieć dróg leśnych, albowiem spacery ówcześni lekarze zalecali jako nieodłączną część kuracji. Wówczas skałki stanowiły wielką atrakcję krajoznawczą, dzięki udostępnieniu ich szczytów jako punktów widokowych. Takim miejscem do dzisiaj jest Trojan, z którego platformy można podziwiać panoramę Lądka i prawie całego Masywu Śnieżnika. Nieco zapomniany jest rejon Stołowych Skał a zwłaszcza Iglica, gdzie w 1813 r. pruski generał von Gravert umieścił krzyż i tablice pamiątkowe (jako votum i exvotum) za klęskę Napoleona pod Lipskiem) a w niewielkim budynku u podnóża skały pomieszkiwali pustelnicy aż do 1950 r.
Dojście do skałek:
Pijalnia Wód Mineralnych znajduje się na piętrze obiektu „Zdrój Wojciech”. Można tu w atmosferze relaksu delektować się smakiem lądeckich wód, tradycyjnie pitych podczas nieśpiesznych spacerów. Zdrój Wojciech, zbudowany na planie okręgu, sprawia, że można tu spacerować bez końca.
Dostępne w pijalni źródła mineralne to wody siarkowo – fluorkowe: „Zdzisław” i „Maria Skłodowska Curie”. Wody te przedłużają młodość, poprawiają wygląd skóry, obniżają poziom cholesterolu, wypłukują metale ciężkie i przyśpieszają zrastanie się kości.
Ośrodek Górski Czarna Góra to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku. Od momentu założenia wiele się zmieniło, corocznie prowadzone są nowe inwestycje i na dzień dzisiejszy ośrodek należy uznać za ścisłą czołówkę polskich stacji narciarskich. Poprzez dobre zaplanowanie szerokich tras i terenów narciarskich, budowę odpowiedniego i wydajnego systemu wyciągów, a także rozwinięty system sztucznego zaśnieżania.
Przejdź do strony: Czarna Góra
Czarna Góra obecnie jest liderem w Sudetach, a nawet w Polsce.
Czarna Góra wyróżnia się:
Uzdrowisko, a także teren całej gminy Lądek Zdrój posiada wiele tras rowerowych o różnym stopniu trudności.Trasy rowerowe są bardzo ciekawe, niemalże w całości prowadzą drogami gruntowymi i ścieżkami, co oddziela je od ruchu samochodowego i zwielokrotnia przyjemność z jazdy na rowerach.
Oznakowanie tras w terenie nasi kuracjusze oceniają na bardzo dobrym poziomie, strzałki umieszczone na słupkach różnią się kolorami i numerkami.
Na początek każdemu rowerzyście polecamy rekreacyjną trasę na Przełęcz Lądecką. Tam warto przekroczyć granicę i w czeskiej Travnie zjeść smaczny obiad. To tylko 13 km, w sam raz na rowerowy rozruch.
Przykładowe trasy rowerowe:
Spacery po mieście i uzdrowisku. Dla chcących poznać uroki miasta i uzdrowiska zachęcamy do odwiedzenia lądeckiego rynku z zespołem mieszczańskich kamienic. Ponadto na uwagę zasługuje XVIII-wieczny kościół Narodzenia NMP charakteryzujący się bogatym barokowym wystrojem rzeźbiarskim dłuta im. Michała Klahra Starszego.
Zainteresowanie wzbudzi także ustawiona w centrum rynku piękna barokowa figura wotywna oraz XVI w. pręgierz. W pobliżu proponujemy zobaczyć jeden z najstarszych mostów w regionie, gotycki kamienny most z figurą św. Jana Nepomucena.
Lądek Zdrój to przede wszystkim Uzdrowisko szczodrze obdarowane przez naturę w liczne źródła wód leczniczych. Są to wody termalne słabo zmineralizowane zawierające swoiste składniki (radon, siarczki, siarkowodór i fluorki), które mają działanie farmakodynamiczne. Źródła mineralne bijące w Lądku Zdroju potrafią ukoić zmęczone ciało a także dostarczyć organizmowi energii i sił witalnych.
Spacery w najbliższe okolice Lądka Zdroju
Gęsta sieć dróg leśnych i ścieżek wokół Lądka Zdroju to od dawna doskonały teren spacerowy w najbliższe okolice kurortu, który sprzyja wypoczynkowi na łonie przyrody. Jego atrakcyjność krajoznawczą podnosi obecność na trasie licznych obiektów przyrodniczych i historycznych. Ciekawsze trasy przebiegają częściowo duktami leśnymi i grzbietami gór otaczających część staromiejską z Rynkiem i lądecki Zdrój. Miejsca wyjścia na trasy spaceru są proponowane w zależności od jego przebiegu w dwóch wersjach: z Rynku w części staromiejskiej kurortu lub z dzielnicy zdrojowej miasta – spod siedziby Oddziału “Bialskiego” PTTK przy ul. Kościuszki 44. Odległość pomiędzy tymi dwoma miejscami wyjść to 1,2 km (około 15 min. spaceru).
Przykłady kilku tras spacerowe: