Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:
Czas trwania: 20 min
Cena: 10 zł
w uzdrowisku Długopole Zdrój stosowany jest unikatowy w skali Europy zabieg leczniczy: kąpiele gazowe w naturalnym dwutlenku węgla pozyskiwanym ze źródeł wody mineralnej. Dwutlenek węgla przenikając przez skórę rozszerza naczynia włosowate i tętniczki oraz usprawnia odpływ żylny – po serii zabiegów znacznej poprawie ulega krążenie obwodowe. Ponadto, dzięki zmniejszeniu naczyniowych oporów obwodowych, zabieg normalizuje pracę serca, zwiększa przepływ wieńcowy, wspomaga pracę nerek i wątroby, normalizuje ciśnienie krwi, na drodze odruchowej dotlenia narządy wewnętrzne i usprawnia metabolizm (obniża poziom cholesterolu i glukozy).
Kąpiele gazowe w dwutlenku węgla mają działanie podobne do kąpieli kwasowęglowych wodnych, ale są znacznie mniej obciążające dla chorych. Kąpiele gazowe można stosować codziennie, zabiegi są w pełni bezpieczne – dwutlenek węgla nie jest gazem trującym. Czas zabiegu wynosi 20 minut, zabiegi wykonywane są w specjalnym pomieszczeniu – komorze kąpieli suchych, w grupach do 15 osób. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie w sezonie jesienno – zimowym polecane jest posiadanie zmiennego obuwia.
Wskazania do serii zabiegów z CO2: miażdżyca naczyń kończyn dolnych, angiopatia cukrzycowa, zespół stopy cukrzycowej, żylaki kończyn dolnych, w tym z niedużymi przewlekłymi owrzodzeniami, zespoły po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył, stany po operacjach naczyniowych kończyn dolnych, zaburzenia krążenia limfatycznego, nerwice naczynioruchowe, w tym choroba Raynauda, zaburzenia krążenia obwodowego w przebiegu schorzeń wątroby, nerek oraz w schorzeniach endokrynologicznych i metabolicznych, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zaburzenia lipidowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, neuropatie obwodowe.
Biologiczne działanie kąpieli w dwutlenku węgla:
Kliniczne działanie kąpieli w dwutlenku węgla:
Wskazania szczegółowe do stosowania zabiegów z użyciem dwutlenku węgla:
Informacje dla Pacjentów korzystających z zabiegów kąpieli suchych CO2
Czas trwania: 10 min
Cena: 10 zł
to zabiegi lecznicze polegające na wprowadzaniu do układu oddechowego drobnokroplistego aerozolu olejkowego lub solankowego. Inhalacje olejkowe nawilżają błony śluzowe, zmniejszają przekrwienie i nadmierną wrażliwość błon śluzowych, inhalacje solankowe zwiększają przekrwienie, ułatwiając odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w drzewie oskrzelowym. Inhalacje najczęściej stosowane są w przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowych.
Czas trwania: 5 min
Cena: 6 zł
jest sposobem na zachowanie zdrowia, młodości i urody. Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia proces starzenia się organizmu i pozwala na długo zachować sprawność fizyczną oraz umysłową. Dotleniony organizm jest bardziej odporny na infekcje i alergie. Tlenoterapia jest techniką, która w sposób zróżnicowany wpływa na organizm człowieka: poprawia ogólną kondycję, obniża poziom cholesterolu i kwasu moczowego we krwi, odmładza skórę, uodparnia na stresy, usuwa zmęczenie i bezsenność, poprawia samopoczucie i powoduje wzrost aktywności. Stosowana w przewlekłych chorobach serca i płuc zwiększa wydolność krążeniowo – oddechową.
Czas trwania:
Cena: zabieg bezpłatny
Lecznicza woda mineralna stosowana w Długopolu-Zdroju do kuracji pitnej pochodzi ze wspólnego ujęcia trzech długopolskich źródeł: „Renaty”, „Emilii” i „Kazimierza”, o wydajności 20 l/min. Są to wysoko zmineralizowane szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-
Podstawowe składniki mineralne długopolskich wód to: Fe – 15,79 mg/l, Mg – 51,5 mg/l, Ca – 138,2 mg/l, Na – 71,3 mg/l, K – 13,2 mg/l. Wody wyróżniają się przyjemnym smakiem, działają lekko drażniąco i odświeżająco na błony śluzowe, zwiększają wydzielanie żółci, działają przeciwzapalnie na drogi żółciowe, poprawiają niektóre wskaźniki czynności wątroby. Pobudzają perystaltykę jelit, przeciwdziałają zaparciom, usuwają bakterie i toksyny, oczyszczają błonę śluzową jelit. Jako wody wybitnie hipotoniczne działają silnie moczopędnie i wspomagają pracę układu moczowego (w dawce 750 ml – 1500 ml/dobę). Niwelują niedobory żelaza, zwiększają poziom hemoglobiny i erytrocytów, wzmacniają odporność organizmu, wzmagają przemianę materii, obniżają poziom kwasu moczowego, cholesterolu i glukozy. Ze względu na podwyższoną ilość wapnia i magnezu przeciwdziałają miażdżycy.
Podstawowa kuracja pitna polega na wypijaniu 250 ml wody trzykrotnie w ciągu dnia, 30 min przed posiłkiem. Wodę należy pić przez rurkę, małymi łykami, wolno, najlepiej podczas spaceru.
Kuracja pitna wodami mineralnymi w Długopolu-Zdroju jest bezpłatna i ogólnie dostępna – ujęcia wody zlokalizowane są w Pijalni Uzdrowiskowej, w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Karol” oraz na tarasie przed Domem Zdrojowym.