Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

 1. Google Chrome pobierz
 2. Firefox pobierz
plende
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++
Dolnoślązak w Uzdrowisku - rabat 5% na usługi lecznicze dla mieszkańców Dolnego Śląska

Czas trwania: do 15 min

Cena: 15 zł

DEEP OSCILLATION - głęboka oscylacja

To innowacyjna forma drenażu limfatycznego wykonanego przy pomocy aplikatora generującego zmienne pole elektrostatyczne, wytwarzane na powierzchni skóry pacjenta i docierające do najgłębszych warstw tkanek. Działanie pola elektrostatycznego skupia się bezpośrednio w miejscu chorobowo zmienionym, dzięki czemu zabieg doskonale redukuje obrzęki, relaksuje mięśnie, stymuluje gojenie się ran, wspomaga procesy odpornościowe.

Metoda jest bezpieczna i dobrze tolerowana, dlatego może być wykorzystywana w przypadku trudno gojących się ran, owrzodzeń czy oparzeń oraz dla złagodzenia ostrego i przewlekłego bólu, zmniejszenia skutków świeżych urazów, stanów zapalnych oraz w terapii pooperacyjnej – także schorzeń nowotworowych (np. w terapii obrzęku limfatycznego po mastektomii). Zaletą zabiegu jest możliwość mechanicznej stymulacji tkanek we wszystkich tych przypadkach gdzie przeciwwskazana jest tradycyjna terapia mechaniczna, zwłaszcza w rozległych urazach (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia) – ten rodzaj leczenia można wdrożyć już we wczesnym stadium choroby. Zabiegi oparte na głębokiej oscylacji wykorzystywane są ponadto w terapiach anti-aging: do likwidowania cellulitu, ujędrniania tkanek oraz regeneracji po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, liposukcji czy zabiegach laserowych.

 

Wskazania: stymulacja procesów gojenia ran, terapia otwartych ran, likwidacja obrzęków, terapia poważnych kontuzji (złamania, krwiaki, stłuczenia, uszkodzenia mięśni i więzadeł), przyśpieszanie procesów regeneracji po urazach i zabiegach operacyjnych (po artroskopii, po wszczepieniu endoprotez), stany po mastektomii i operacjach brzusznych, stany po operacji żylaków, kurcze mięśniowe, blizny, przykurcze, niedowłady, neuralgie, bóle pourazowe, zespoły bólowe kręgosłupa, fibromialgia, zespół Sudecka, zespół cieśni nadgarstka, ostroga piętowa, zapalenia kości i stawów, zapalenia ścięgien i kaletek maziowych, dna moczanowa, ostre i przewlekłe schorzenia dolnych dróg oddechowych, zaparcia, bóle menstruacyjne.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Willi Dąbrówka

Czas trwania: 15 min

Cena: 10 zł

BODYFLOW – unikatowa elektrostymulacja naczyniowa

Terapia z użyciem aparatu Bodyflow pobudza przepływ płynów takich jak krew czy limfa poprzez stymulację (pompowanie) mięśni gładkich wewnątrz żył, arterii oraz naczynek w układzie limfatycznym przy pomocy unikalnej, opatentowanej elektrostymulacji.

Generowane przez aparat impulsy elektryczne w specyficzny sposób stymulują układ neurowegetatywny, dzięki temu dochodzi do pobudzenia mięśni gładkich naczyń i ostatecznie do poprawy przepływu limfy, jednoczesna stymulacja mięśni prążkowanych wywołuje efekt pompy mięśniowej. To podwójne działanie zwiększa przepływ żylny i limfatyczny, rozluźnia mięśnie, usprawnia usuwanie obrzęków i krwiaków, przyczynia się do zmniejszenia przekrwienia pourazowego tkanek i zapobiega zapaleniu zakrzepowemu żył oraz zatorom płucnym.  Terapia Bodyflow przyczynia się m.in. do przyspieszenia procesów regeneracji organizmu, efektywniejszego leczenia schorzeń powstałych wskutek mikrourazów kończyn dolnych, likwidacji dolegliwości związanych z uczuciem „ciężkich nóg” i towarzyszącego im bólu nóg, znoszenia obrzęków i krwiaków, odciążenia dolnego odcinka kręgosłupa oraz usuwania toksyn z organizmu.

 

Wskazania: leczenie obwodowych schorzeń naczyniowych, regeneracja po urazach sportowych, redukcja obrzęków i krwiaków pourazowych, terapia obrzęków limfatycznych, znoszenie obrzęków pooperacyjnych, profilaktyka przeciwzakrzepowa.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Willi Dąbrówka

Czas trwania: 5 min

Cena: 6 zł

MAGCELL – pole magnetyczne wysokiej indukcji (1000Gs)

Magcell to nowoczesne urządzenia emitujące wysokie dawki pulsujących pól magnetycznych – które, oddziałując w tkankach na głębokości 3-4 cm, natychmiastowo stymulują i poprawiają tętnicze krążenie krwi oraz działają skutecznie i szybko przeciwbólowo. Dzięki wykorzystaniu tej metody efektywnie leczeni są pacjenci z objawami tzw. stopy cukrzycowej i miażdżycy zrostowej tętnic (MAGCELL MICROCIRC) oraz chorobą zwyrodnieniową stawów (MAGCELL ARTHRO).

 

Wskazania: stopa cukrzycowa, leczenie obwodowych schorzeń naczyniowych (miażdżyca zarostowa), choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych, kolanowych, zespół bolesnego barku, entezopatie (łokieć tenisisty, ostroga piętowa), paluchy koślawe.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Willi Dąbrówka

Czas trwania: do 30 min

Cena: 10 zł

Mini Tensor (MINIVECTOR) - kompleksowa rehabilitacja kończyny dolnej i górnej

to urządzenie przeznaczone do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych z wykorzystaniem oporu elastycznego. Istotną zaletą oporu użytego w urządzeniu jest możliwość regulowania obciążenia  i rozpoczynanie ćwiczenia od bardzo niskich poziomów zmęczenia. Ćwiczenia z oporem elastycznym są bezpieczniejszą formą terapii i pozwalają uzyskać doskonałe efekty terapeutyczne. Urządzenie umożliwia wykonywanie ćwiczeń w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej, istnieje możliwość  przymocowania urządzenia bezpośrednio do łóżka lub stołu rehabilitacyjnego.

 

Zalety rehabilitacji z wykorzystaniem urządzenia Mini Tensor:

 • ćwiczenia z oporem elastycznym są bezpieczniejszą formą terapii w porównaniu z ćwiczeniami z tradycyjnym obciążeniem
 • możliwość wykonywania ćwiczeń kończyny górnej i dolnej: zgięcia, wyprostu oraz odwodzenia i przywodzenia
 • wykonywanie ćwiczeń izotonicznych: koncentrycznych, ekscentrycznych, izometrycznych lub samowspomangnych
 • możliwość wykonywania ćwiczeń jedną lub dwoma kończynami w zamkniętym łańcuchu kinematycznym
 • wizualizacja zakresu ruchu – czytelna skala wskazująca pozycję podstawy,
 • skala określająca pokonywany opór w kilogramach (z dokładnością do 1 kg)
 • poprawa stabilizacji stawów poprzez reedukację proprioreceptywną
 • zwiększanie zakresu ruchomości poprzez aktywne ruchy zgięcia, wyprostu
 • zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej
 • poprawa koordynacji mięśniowo-nerwowej
Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Karolu (w ramach gimnastyki indywidualnej)
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”