Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

  1. Google Chrome pobierz
  2. Firefox pobierz
plende
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++
Dolnoślązak w Uzdrowisku - rabat 5% na usługi lecznicze dla mieszkańców Dolnego Śląska

Czas trwania: 30 min

Cena: 15 zł

Gimnastyka w basenie

to grupowa gimnastyka lecznicza w wodzie wykonywana pod kierunkiem instruktora. Ćwiczenia w środowisku wodnym odciążają stawy i ułatwiają zwiększenie zakresu ruchów. Szczególnie polecane są w osłabieniu mięśni, niedowładach, stanach po operacjach i urazach narządów ruchu, w ograniczeniu ruchów i bólach stawowych w chorobach zwyrodnieniowych, w chorobach kręgosłupa, dyskopatiach, chorobach naczyń kończyn dolnych oraz w otyłości.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Hotelu SPA Medical „Dwór Elizy”

Czas trwania: 30 min

Cena: 15 zł

Gimnastyka indywidualna

to ćwiczenia przeznaczone dla mniej sprawnych pacjentów zalecane na pierwszym etapie usprawniania po urazach i operacjach oraz przy zaostrzeniach dolegliwości w przewlekłych schorzeniach narządu ruchu – lekarz zaleca indywidualny program ćwiczeń, które następnie prowadzone są przez rehabilitanta z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych i przyrządów. Gimnastyka indywidualna stosowana jest w leczeniu pourazowych uszkodzeń narządu ruchu, w uszkodzeniach układu nerwowego np. porażeniach i niedowładach, w dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych stawów, przed i po zabiegach ortopedycznych.

W Długopolu-Zdroju udostępniamy urozmaicony sprzęt do ćwiczeń, w tym: UGUL-e, PUR-y, rowery, steppery, cykloergometry, rotory, atlas, minitensor, bieżnię, sprzęt do ćwiczeń manualnych, do ćwiczeń w odciążeniu i oporowych.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Ondraszku oraz Mieszku

Czas trwania: do 25 min

Cena: 5 zł

Gimnastyka grupowa

odbywa się w grupach pacjentów o podobnych zaburzeniach w zakresie narządu ruchu, w trakcie zajęć wprowadza się ćwiczenia odpowiednie dla wybranej grupy. Gimnastyka grupowa ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie siły mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zapobieganie osteoporozie. Regularnie stosowane ćwiczenia zwiększają wydolność i sprawność układu oddechowego i krążenia.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Karolu

Czas trwania: 30 min

Cena: 15 zł

Gimnastyka rekreacyjna (atlas, rower)

ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia tkanek, zwiększenie masy i siły mięśni, zwiększenie wydolności krążeniowo – oddechowej.

Zabieg dostępny bez ordynacji lekarskiej w: Ondraszku

Czas trwania: do 3 min

Cena: 10 zł

Krioterapia miejscowa

zabieg wykonywany miejscowo, przez nadmuchiwanie pojedynczych stawów lub innych wskazanych powierzchni ciała parami ciekłego dwutlenku węgla, który przechodzi w postać gazową w temperaturze -75°C. Uzyskane w trakcie zabiegu miejscowe obniżenie temperatury tkanek wywołuje efekty przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, poprawia siłę mięśni, ułatwia zwiększenie zakresu ruchów w stawach, intensyfikuje efekty prowadzonych ćwiczeń leczniczych. Krioterapia ma zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych i zapalnych stawów, w terapii objawowej zespołów bólowych kręgosłupa, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w stanach po urazach narządu ruchu, w leczeniu przykurczy.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Ondraszku oraz Mieszku
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”