Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

  1. Google Chrome pobierz
  2. Firefox pobierz
plende
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++
Dolnoślązak w Uzdrowisku - rabat 5% na usługi lecznicze dla mieszkańców Dolnego Śląska

Czas trwania: 15 min

Cena: 15 zł (za kolejny 10 zł)

Okłady borowinowe

borowina to rodzaj torfu leczniczego, powstaje na skutek naturalnych procesów zachodzących w przyrodzie. Do okładów borowinowych stosowane są plastry z pasty borowinowej – dzięki rozdrobnieniu torfu wyeksponowana jest aktywność farmakologiczna czynników leczniczych takich jak ciała estrogenne, kwasy huminowe, aminokwasy i enzymy. W miejscu zetknięcia pasty ze skórą zachodzi aktywna wymiana jonowa i sorpcja produktów przemiany materii. Zabiegi z pasty borowinowej są mniej obciążające dla chorych ze względu na wyeliminowane działanie cieplne. Stosowane są w leczeniu schorzeń ortopedyczno – urazowych, stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich oraz w terapii zaburzeń trawiennych i metabolicznych.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Mieszku oraz Karolu

Czas trwania: 15 min

Cena: 25 zł

Kąpiele mineralne kwasowęglowo - borowinowe

są wykonywane na bazie wody mineralnej przy jednoczesnym użyciu pasty borowinowej. W działaniu swym łączą dobroczynne działanie kąpieli kwasowęglowej i borowiny. Wskazane w chorobach zwyrodnieniowych, reumatycznych, stanach pourazowych narządu ruchu oraz w schorzeniach metabolicznych i chorobach przewodu pokarmowego.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Karolu

Czas trwania: 15 min

Cena: 25 zł

Kąpiele borowinowe

są wykonywane z wykorzystaniem pasty borowinowej. Najważniejsze działanie lecznicze borowiny związane jest z obecnością zawartych w niej składników chemicznych i biologicznych, jak kwasy huminowe, enzymy, substancje typu hormonalnego, pektyny czy bituminy. Stosując serię zabiegów uzyskujemy efekty przeciwbólowe, obniżamy wzmożone napięcie mięśni szkieletowych, działamy na tkanki przeciwzapalnie, bakteriobójczo i regenerująco. Kąpiele borowinowe zalecane są w chorobach zwyrodnieniowych, reumatycznych, stanach pourazowych narządu ruchu oraz w schorzeniach metabolicznych i chorobach przewodu pokarmowego.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Mieszku

Czas trwania: 15 min

Cena: 12 zł

Jonoforeza borowinowa

jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek leczniczych składników pasty borowinowej za pomocą prądu stałego. Efekt terapeutyczny jest sumą działania borowiny i galwanizacji.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Mieszku oraz Karolu

Czas trwania: do 10 min

Cena: 20 zł

Fonoforeza borowinowa

jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek leczniczych składników pasty borowinowej za pomocą ultradźwięków. Efekt terapeutyczny jest sumą   mechanicznego oddziaływania fali akustycznej oraz substancji zawartych w borowinie.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Mieszku

Czas trwania: 15 min

Cena: 8 zł

Okłady parafinowe

parafina charakteryzuje się dużą pojemnością cieplną i małym przewodnictwem – zastosowany okład powoduje przekrwienie tkanek, zarówno powierzchowne jak i głębokie. Okłady parafinowe stosujemy w stanach zapalnych stawów, chorobie zwyrodnieniowej, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, stanach pourazowych, fibromialgii, przykurczach, niedowładach i neuralgiach.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza lekarskiej w: Karolu
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”