Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

 1. Google Chrome pobierz
 2. Firefox pobierz
plende
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++

 10 % RABATU NA NOCLEGI I POBYTY LECZNICZE

w okresie 17.07.2019 do 29.07.2019

Kameralne sanatorium uzdrowiskowe, położone w centrum Długopola – Zdroju, z własnym terenem rekreacyjno – wypoczynkowym zlokalizowanym bezpośrednio nad malowniczą rzeką Nysą Kłodzką.

ul. Zdrojowa 10a, 57-520 Długopole-Zdrój
74 813 90 91 - dyżurka
74 813 90 51 - informacja i rezerwacja pobytów

Kameralne sanatorium wybudowane w 1974 roku, po kapitalnym remoncie wykonanym w roku 2000. Do dyspozycji kuracjuszy w sanatorium „Ondraszek” przygotowano 56 miejsc noclegowych w gustownie urządzonych pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor i czajnik. Budynek przystosowany jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Dostępne na miejscu:
 • opieka lekarska i pielęgniarska
 • winda, pokoje dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich
 • świetlica – sala wielofunkcyjna
 • teren rekreacyjno – wypoczynkowy
 • Internet bezprzewodowy
 • parking niestrzeżony płatny
 • bankomat
Dostępne w pobliżu:
 • jadalnia, porady dietetyczne (Szpital uzdrowiskowy „Mieszko”) – 50m
 • Pijalnia Uzdrowiskowa, Centrum Obsługi Kuracjusza – 150m
 • Park Uzdrowiskowy – 150m
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Karol” (hydroterapia, balneoterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne – około 40 rodzajów zabiegów) – 150m
 • Hostel „Fortuna” (gabinet suchych kąpieli CO2) – 150m
 • Szpital uzdrowiskowy „Mieszko” (hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne) – 50m
 • Sanatorium „Willa Dąbrówka” (oscylacja głęboka DEEP OSCILLATION, elektrostymulacja BODYFLOW, pole magnetyczne MAGCELL) – 200m
 • gimnastyka w basenie, basen, sauny (SPA Medical „Dwór Elizy”) – 330 m
 • kawiarenka „Uzdrowiskowa” (Sanatorium „Willa Dąbrówka”) – 200m
 • apteka – 50m
 • agencja pocztowa – 100m
 • biblioteka – 200m
 • kaplica uzdrowiskowa (w lewym skrzydle szpitala „Mieszko”) – 50m
 • sklepy spożywcze i wielobranżowe – 50m
 • restauracje i kawiarnie – 150 do 350m
 • przechowalnia rowerów i nart (Szpital uzdrowiskowy „Mieszko”) – 50m
 • wypożyczalnia rowerów – zamówienie przez telefon
 • przystanek autobusowy – 150m, stacja kolejowa – 1000m (w dni planowych przyjazdów i wyjazdów pacjentom ze skierowaniem NFZ i ZUS zapewniamy bezpłatny transport ze stacji kolejowej i na stację kolejową)
Obiekt na mapie
Księga gości

Serdeczne podziękowania dla całego personelu Sanatorium „Ondraszek”. Personelowi medycznemu dziękujemy za fachową i miłą opiekę medyczną. Personelowi administracji za pobyt w czystych pokojach. Personelowi kuchni za smaczne posiłki. Dziękujemy również personelowi w Zakładzie Rehabilitacyjnym „Karol” za profesjonalne usługi rehabilitacyjne. Pobyt w uzdrowisku „Ondraszek” pozostanie na długo w naszej pamięci. Serdecznie pozdrawiamy,

STEFANIA I BARBARA, 24.01.2016

Czy to w maju, czy to w grudniu, czy rano, czy po południu: można liczyć tu na życzliwość i pielęgniarską zapobiegliwość. Zatem wszystkim Paniom z „ondraszkowej” dyżurki należą się piękne laurki!

KURACJUSZ MARIUSZ Z ŻONĄ, 12.2015

Przyjechaliśmy do sanatorium „Ondraszek” w urokliwym Długopolu – Zdroju po zdrowie i relaks. Otrzymaliśmy to w 100%. Dziękujemy więc wszystkim razem i każdemu z osobna, którzy przyczynili się do poprawy naszego samopoczucia. Dziękujemy kierownictwu, lekarzom, pielęgniarkom, rehabilitantom, paniom kucharkom i sprzątającym. Wyjeżdżamy zadowoleni i pełni optymizmu. Kuracjuszki z pok.101 i kuracjusze z pok.301:

EWA Z GRUDZIĄDZA, TADEUSZ ZE SZCZECINA, WANDA Z LEGNICY, SŁAWOMIR Z MINSKA MAZOWIECKIEGO, IRENA Z KNYSZYNA, JANUSZ, BOGDAN, GRAŻYNA Z BOGATYNI, 20.12.2015

Wracam do Was jak do domu, tutaj ładuję akumulatory, regeneruję zdrowie i odpoczywam. Dziękuję Wszystkim! Pani doktor Sędziak, wszystkim pielęgniarkom, całej rehabilitacji oraz Paniom ze stołówki. Zawsze czekam na kolejny przyjazd.

BLANDYNA Z MĘŻEM, 05/06.2015

Serdecznie dziękujemy za miły pobyt w Ośrodku ”Ondraszek”. Dla całego personelu medycznego i sprzątającego za miłą opiekę nad nami, za miłe słowa, za serdeczność w potrzebie medycznej. Dziękujemy również za wspaniałe posiłki oraz miłą obsługę przez panie kelnerki. Dziękujemy również za całokształt zabiegów, bardzo miłą obsługę przy wszystkich zabiegach. Wszystkiego najlepszego w dalszej owocnej pracy. Serce za serce.

HALINA I HALINA Z POKOJU 101, 07.05.2015

Życzliwi, cierpliwi, przyjaźni kuracjuszom. Tacy Państwo jesteście, za co serdecznie dziękuję.

HALINA, 07.05.2015

Pragniemy wyrazić uznanie dla Młodego Personelu za zaangażowanie, serdeczność i cierpliwość w kontaktach z chorymi ludźmi. Gratulujemy Kierownictwu takiej załogi.

MARIA, ZUZANNA, TERESA, 04.05.2015

Składam serdeczne podziękowania za cudowną kurację całemu personelowi medycznemu, administracji i kuchni. Nie wiedziałam, że kuracja z NFZ może być aż tak przyjemna. Wszyscy byli bardzo mili, grzeczni, uśmiechnięci, uczynni, pomocni i życzliwi. Nikt nie warczał na pacjenta. Po uprzednich kuracyjnych doświadczeniach (1 turnus z ZUS w ……….. i 1 pobyt prywatny w …….) jechałam do Długopola pełna obaw. Bardzo, bardzo przyjemnie się rozczarowałam, wręcz jestem w szoku, że TAK można traktować pacjenta. Dziękuję za podreperowanie zdrowia i przywrócenie wiary w ludzi.

DOROTA, 11.02.2015

Serdeczne podziękowanie dla całego personelu, z którego usług mieliśmy przyjemność korzystać, za jego opiekę, życzliwość i serdeczność. Podbudowani troską, dobrą opieką i pełnym żołądkiem

JAN I KRYSTYNA, 23.01.2015

Serdecznie dziękujemy całemu personelowi medycznemu, pielęgniarskiemu w „Ondraszku”, w zakładzie „Karol” za profesjonalne usługi rehabilitacyjne. Również piękne dzięki za smaczne karmienie oraz umilanie pobytu wycieczkami. Miłe było powitanie kuracjuszy przez kierownictwo w Domu Zdrojowym. Ogólnie czuliśmy się „zaopiekowani”. Będziemy polecać kameralne Długopole – Zdrój.

ELA I ANDRZEJ Z KNUROWA, EWA Z WROCŁAWIA, JADWIGA Z PRUSZKOWA, TERESA Z WAŁBRZYCHA, 20.12.2014

Wyrazy podziękowania za świadczone usługi i za dobrą obsługę rehabilitacyjną.

MARIANNA, BARBARA, MARIA, HALINA, 30.11.2014

Wyrazy podziękowania za świadczone usługi medyczne, profesjonalną obsługę rehabilitacyjną. Pani dr Aleksandrze Sędziak, Pani dr Annie Gacek oraz personelowi medycznemu.

BOŻENA I EWA, 30.11.2014

Serdeczne podziękowania całemu personelowi medycznemu i sprzątającemu za profesjonalną, miłą opiekę podczas całego turnusu rehabilitacyjnego.

DANUTA I JANINA, 30.11.2014

Przyjechaliśmy do Długopola – Zdrój po zdrowie i zdrowsi wracamy do domu. Jest to z pewnością Państwa zasługa. Odpowiednia opieka, dobrze dobrane zabiegi, urozmaicone wyżywienie, czyste pokoje, przewodnik, który z pasją opowiadał o miejscach wartych zobaczenia, a także wieczorki w Zdrojowej i Teatralnej wpłynęły na nasze wspaniałe samopoczucie. Z przyjemnością wrócimy do Was ponownie. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy całemu Personelowi dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

ANNA I ANDRZEJ, 08.11.2014

Pragniemy serdecznie podziękować całemu Personelowi, lekarzom i obsłudze za fachową pomoc. Długopole – Zdrój to jest to, gdzie powracać trzeba wraz, za rok może dwa, przyjdzie ten czas, bo Długopole – Zdrój posiada fach! No i jeszcze trzeba dodać, że Uzdrowisko ma talent! A ten talent to Pan Andrzej, masażysta z Długopola. Dziękujemy Panie Andrzeju, pana ręce uzdrawiają i na długo zdrowie dają!!! Na pewno tu niedługo wrócimy.

EMILIA I RYSZARD Z ELBLĄGA,18.10.2014

„Długopole takie cudne gdzie jest taki drugi kraj tu przeżyjesz chwile cudne tu przeżyjesz życia maj” Bardzo serdecznie dziękujemy Całemu Personelowi Uzdrowiska, a w szczególności lekarzom Pani dr Annie Rybeczce-Gacek, Panu dr Markowi Solisowi za wspaniałą opiekę, życzliwość i uśmiech. Dziękujemy. Życzymy wszystkiego najlepszego.

KRYSTYNA I STANISŁAWA, 28.09.-19.10.2014

Serdeczne podziękowania całemu Personelowi za bardzo fachową i przemiłą opiekę. Spędziłam uroczy tydzień rehabilitacji, pełen wrażeń i wzruszeń. Serdecznie dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego.

EMILIA, 13.09.2014

Składamy serdeczne podziękowania za pobyt w Uzdrowisku Długopole – Zdrój. Spotkaliśmy się tutaj z bardzo miłą, wręcz rodzinną atmosferą. Szczególnie dziękujemy za unikatowe zabiegi świadczone przez profesjonalną kadrę rehabilitacyjną. Dziękujemy personelowi medycznemu: Pani dr Aleksandrze Sędziak, Pani dr Annie Rybeczka – Gacek, Paniom pielęgniarkom. Ze względu na dużą skuteczność zabiegów planujemy odwiedzić Długople – Zdrój w przyszłym roku.

MARIA I JÓZEF ZE SŁUPSKA, 05.09.2014

Serdeczne podziękowania dla całej obsługi medycznej za opiekę i troskę.

MARIA, ALINA, 18.06.2014

Niech mottem naszego pobytu w Sanatorium Długopole będą słowa Jana Kasprowicza: „Witajcie kochane góry, O witaj droga ma rzeko! I oto znowu jestem z Wami. A byłem tak daleko”. W imieniu kuracjuszy turnusu „Świąteczno-Wiosennego”: 18.04 – 09.05.2014 w podzięce za pięknie spędzony czas, serdecznie dziękujemy.

JANINA i JERZY, 08.05.2014

Dziękujemy ślicznie całemu personelowi za mile i pożytecznie spędzony czas w Uzdrowisku Długopole – Zdrój, za pomoc i opiekę w każdej sytuacji.

KURACJUSZE Z GDYNI STANISŁAWA i ANDRZEJ, 08.05.2014

Serdeczne podziękowanie całemu personelowi „Ondraszka” za miłą atmosferę i fachową opiekę – kuracjusze z pok. 101:

BARBARA, JOLANTA, HANNA z TORUNIA, 08.05.2014

Serdeczne podziękowania za troskliwą i fachową opiekę oraz życzliwość okazaną nam przez cały turnus. Pozostaną niezapomniane chwile i miłe wspomnienia.

SIOSTRY NINA I BOŻENA Z WIELKOPOLSKI (KALISZ), 07.03.2014

Za wspaniałą opiekę, życzliwość i miłe traktowanie kuracjuszy przez cały personel Uzdrowiska Długopole – Zdrój. Serdeczne dzięki.

MARIANNA Z ZAKRZEWA, MARIA Z LESZNA WIELKOPOLSKIEGO, DANUTA ZE ZGIERZA K/ŁODZI, CECYLIA Z ZAWIDOWA, 03.01.2014

Serdecznie dziękujemy za przemiłą i sympatyczną opiekę i atmosferę jaką zapewnił nam personel medyczny, rehabilitacyjny, gastronomiczny i administracyjny. Z wyrazami szacunku i wdzięczności:

JANINA, MAŁGOSIA, FABIAN, JAN, GRAŻYNA, MARIA, 08.11.2013

Wyrażamy serdeczne podziękowanie całemu Zespołowi z Panią Ordynator na czele za wspaniałą organizację pracy tutejszego Ośrodka. Młody, ambitny zespół, którego oddanie się swoim obowiązkom i jego życzliwy oraz pełen troski o nasze problemy zdrowotne i samopoczucie, pozostawia w nas ogromny, ogromny szacunek. Opuszczamy ten „krótki” u Państwa pobyt, pełni optymizmu i nadziei, że niedługo wielu z nas zawita tutaj ponownie, ponieważ na Waszym poziomie usług niewielu jest godnych konkurentów. Pozostajemy wdzięczni,

KURACJUSZE Z POKOJU 101, 13.08-03.09.2013

Pragniemy wyrazić podziękowania całemu personelowi Uzdrowiska Długopole za przemiłą obsługę, cudowne zabiegi. Wspomnienia z pobytu 13.08-03.09.2013r. to cudowna pogoda, wspaniałe szlaki turystyczne i rowerowe!!! oraz serdeczni, rozmowni ludzie. Przykro tylko, że brak inwestycji na Ziemi Kłodzkiej, co bardzo podniosłoby walory tego pięknego zakątka Polski… Może ten apel przeczyta ktoś z decydentów? Promujemy piękno, walory zdrowotne i przyrodnicze Polskich Uzdrowisk. Tu regenerujemy siły, odzyskujemy zdrowie, wypoczywamy. „Cudze chwalimy, swego nie znamy. Sami nie wiemy co posiadamy”.

RENATA Z NIECHCIC, ALINA Z RADOMSKA, NATALIA Z POZNANIA, 02.09.2013

Będąc gościem szeregu sanatoriów w Polsce, chcę podkreślić wysokie walory Uzdrowiska w Długopolu, klimat oraz wszechstronne zalety wody mineralnej „Renata”. Dodatkowo pragnę podkreślić profesjonalizm i osobiste zaangażowanie pani ordynator dr Aleksandry Sędziak, jej wnikliwą analizę stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowym elementem jest fachowa opieka personelu medycznego oraz smaczne i różnorodne posiłki. Zamierzamy (wraz z żoną Elżbietą) przyjechać ponownie na dłuższy okres. Uważam, że należałoby zintensyfikować akcję promocji Uzdrowiska Długopole – Zdrój. Z pozdrowieniami,

JERZY MAZUREK, PREZES FUNDACJI EDUKACJI I NAUKI, DYREKTOR CENTRUM KSZTAŁTOWANIA USTAWICZNEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, CZŁONEK POLSKIEGO FORUM NIEPEŁNOSPRAWNYCH PFRON, CZŁONEK OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO OSTRÓW WIELKOPOLSKI, 02.07.2013

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz”. Całej „załodze” tego statku („Uzdrowiska”), który żegluje wśród innych konkurencyjnych o różnej nazwie. Ten na Ziemi Kłodzkiej o nazwie Długopole – Zdrój jest i będzie niezatapialny. Czujemy się tu bezpiecznie na tym pokładzie kierowanym przez kapitana panią dr Aleskandrę Sędziak. Pragniemy za tym podziękować wszystkim tym, którzy pomimo niesprzyjającej aury, potrafi na wysokiej fali doprowadzić nas do portu (końca turnusu). Dziękujemy „bosmanowi” (kierownikowi Administracyjnemu) panu S. Nadybskiemu, który zadbał o wygody lokalowe na tym „statku”, lekarzowi M. Solisowi, który troszczył się o nasze zdrowie. Dziękujemy przede wszystkim wspaniałej załodze, tym co pracują pod pokładem i na pokładzie to znaczy sprzątaczkom, które wspaniale szorowały nasz pokój (pokład), dbały o czyste koje. Kucharkom, które zadbały o nasze żołądki nie dopuszczając do choroby morskiej. Szczególne uznanie dla „marynarzy” tego statku (służba medyczna), panie które w szczególny sposób zadbały o naszą kondycję fizyczną wykonując szereg zabiegów, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę wśród pasażerów tego „statku”, któremu na imię „Uzdrowisko Długopole – Zdrój”. Podziękowania proboszczowi tej parafii, który zadbał o nasze „dusze” unikając wołania z tego pokładu s.o.s. (ratujcie nasze dusze). To wszystko sprawiło niezapomniane dni w czasie naszego pobytu (07.03-28.03.2013) -rejsu tego statku któremu na imię Długopole – Zdrój. Niech kapitan tego statku dba o jego załogę, gdyż z załogą dopłynie bezpiecznie do każdego portu. Z poważaniem, były marynarz (kuracjusz)

WŁADYSŁAW WRAZ Z MAŁŻONKĄ TERESĄ Z KABINY 206 STATKU „DŁUGOPOLE – ZDRÓJ”, 26.03.2013

Serdeczne podziękowania za wspaniałe warunki mieszkaniowe, wysprzątane pokoje, świeże ręczniki i zawsze uśmiechnięty personel. Pomimo zimowej aury atmosfera w Ondraszku była ciepła i rodzinna. Z pozdrowieniami,

ADAM Z POK.209 I KURACJUSZKI Z POK.305, 25.03.2013

Serdeczne podziękowania za wspaniałe kuracje opiekę lekarską, jedzenie oraz pobyt z urozmaiceniem wyjazdu wycieczek krajoznawczych, rozrywek. Dziękuję za wyjątkowo ludzkie podejście do chorych i starszych. Będą to najmilsze wspomnienia do końca mych dni – wdzięczna 75-latka z pok. 103. Aż żal odjeżdżać !!!

JADWIGA, 25.03.2013

Z uzdrowiska w Długopolu korzystam już od 1972 roku i tak długo jak będę mogła przyjadę tutaj kolejny raz. Odpowiada mi atmosfera tego uzdrowiska, serdeczny i zawsze uprzejmy personel medyczny i rehabilitacyjny oraz smaczne, czysto podane i codziennie inne posiłki. Wszystkie zabiegi są wspaniałe i utrzymują moje ciało i moją duszę w dobrej kondycji. Podoba mi się to, że warunki lokalowe z roku na rok ulegają pozytywnym zmianom oraz to, że uzdrowisko oferuje zabiegi najnowszej generacji. Dziewięciokrotna kuracjuszka z pok.101 Anna K., 16.10.2012 P.S. Potwierdzamy powyższe, mimo iż jesteśmy tutaj pierwszy raz. Uzdrowisko Długopole jest godne polecenia.

REGINA, POK. 101, 16.10.2012

Wyrazy podziękowania dla kierownictwa i całego personelu pielęgniarskiego i zabiegowego za stworzenie atmosfery troski o pacjenta, za grzeczność i życzliwość. W Długopolu jesteśmy po raz pierwszy. Myślę, że będziemy tu jeszcze przyjeżdżać w te strony. Z wyrazami szacunku wdzięczne kuracjuszki z sanatorium „Ondraszek”pok.108.

TERESA Z OKOLIC WARSZAWY, ADELA Z SOCHACZEWA, 16.10.2012

Serdeczne podziękowanie za wspaniały pobyt w Waszym Sanatorium. Ddziękujemy za troskliwą opiekę medyczną, różnorodne zabiegi wykonywane fachowo i w miłej atmosferze, dziękujemy wszystkim za tchnienie w nas zdrowia i wiarę w lepsze jutro. Będziemy bardzo miło wspominać ten pobyt. Wdzięczne kuracjuszki z pok.201:

HALINA, ALINA, GABRIELA, TERESA, 2012

Bardzo, bardzo dziękuje za wspaniałą opiekę, za uśmiech, serdeczność – zarówno ze strony medycznej jak i obsługi i kuchni także. Dziękuje za ogromną troskę medyczną, za zabiegi zlecone od pana doktora. Życzę dużo zdrowia wszystkim paniom i panom, życzę abyście otrzymywali ogromne pieniądze na utrzymanie „Ondraszka” i dla państwa osobiście mnóstwo pieniążków – wynagrodzenia. Do zobaczenia!!!

ALDONA Z GRUDZIĄDZA, 2012

Serdeczne podziękowanie dla całego personelu za troskę i fachową opiekę. Będziemy miło wspominać pobyt i kuracje w uzdrowisku Długopole – Zdrój. Z wyrazami szacunku…

KURACJUSZE Z POK. 202 ORAZ Z POK. 304, 18.07.2012

Serdeczne podziękowania dla całego personelu sanatorium uzdrowiskowego w Długopolu – Zdroju.

WDZIĘCZNE KURACJUSZKI Z POK. NR 201, 24.04-14.05.2012

Serdeczne podziękowania za wspaniałą opiekę dla całego personelu sanatoryjnego w Długopolu – Zdrój. Personel wysoce profesjonalny, zakres zabiegów na bardzo wysokim poziomie dlatego skuteczny! Jadłospis świetnie dobrany i smaczny. Pomieszczenia czyste i zadbane. Okolica bardzo piękna i atrakcji dużo. Wyjeżdżamy z nadzieją na następny pobyt.

MARIA I JERZY, BARBARA I ANDRZEJ Z GDAŃSKA, 21.04.2012

Serdeczne podziękowania dla: pani ordynator, lekarza prowadzącego, pielęgniarek – za dobrane zabiegi, opiekę i troskę o nas. Dla pań rehabilitantek i zabiegowych za wykonane zabiegi, pań, które dbały o czystość i porządek w pokojach, pań kucharek i kelnerek za pysznie zrobione i podane posiłki. Będziemy z sentymentem wspominać pobyt w tutejszym ośrodku – sanatorium, gdzie oprócz zawsze uśmiechniętego personelu zachwyciła nas także piękna okolica.

KURACJUSZE Z POK. 305 MARIANNA I PIOTR Z BYTOMIA ORAZ MARIANNA Z RADOMIA Z POK. 205, 20.04.2012

Serdeczne podziękowania dla całej obsługi medycznej za troskliwą opiekę i przyjazny uśmiech na twarzy.

DANUTA I ANDRZEJ, 16.02.2012

Długopole jakie cudne… Myślałyśmy, że na „zadupie” przyjechałyśmy, Ale Boże! jest wspaniale. Uzdrowisk jest wiele ale najpiękniejszy „Ondraszek” na czele. Pielęgniarki, dziewczyny jak maliny, Dziękujemy kochane siostrzyczki za opiekę, troskę. Panu doktorowi dziękujemy za trafnie dobrane zabiegi, po których uzdrowione i szczęśliwe wrócimy do domu. O dziewczynach z „Karola” nie będziemy pisać, bo nikt nam nie uwierzy, że po ziemi mogą stąpać anioły…

JOLANTA Z ŁODZI, URSZULA Z ŁODZI, KRYSTYNA Z BYDGOSZCZY, 26.01-16.02.2012

Gorące podziękowania dla wszystkich cudownych rąk, które przez 21 dni i nocy, dbały o moje zdrowie, dobry sen oraz czystość w pokoju nr 302. P.S. panią ordynator Aleksandrę wywożę w sercu, jej czar, urok i życzliwość na długo zamieszkają w nim.

DARIUSZ, 30.11.2011

Szczere podziękowania na ręce Pani Ordynator Aleksandry Sędziak za profesjonalną i miłą opiekę medyczną . Doceniamy starania wszystkich pracowników i urok przytulnego Długopola.

KURACJUSZKI Z ONDRASZKA Z POK. 101: BASIA Z GDAŃSKA, DOROTA Z LEGNICY, JOLA Z OBORNIK ŚL., 30.11.2011

Serdeczne podziękowanie za troskliwą i fachową opiekę oraz życzliwość okazywaną wobec nas. Pozostaną niezapomniane wspomnienia.

KURACJUSZE Z POK. 301 ORAZ Z POK. 102., TURNUS 27.09 – 18.10.2011

Serdeczne podziękowanie za wspaniały pobyt w Uzdrowisku Długopole – Zdrój. Dziękujemy za troskliwą opiekę medyczną i różnorodne zabiegi wykonywane w miłej atmosferze, dziękujemy za porady dietetyczne i smaczne posiłki dostosowane do naszych potrzeb i stanu zdrowia, dziękujemy za wszystkie starania o to byśmy były zdrowsze. Będziemy długo wspominać czas spędzony w Długopolu – Zdrój.

MARZENA Z PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO, KRYSTYNA ZE STARGARDU SZCZECIŃSKIEGO, GENOWEFA ZE STARGARDU GDAŃSKIEGO, BARBARA Z BYDGOSZCZY, ANNA Z ŻYWCA, 22.09.2011

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą opiekę, uśmiech i serdeczność. Dziękujemy za urok krainy Długopola, za możliwość chodzenia po górach. Dziękujemy za wykonywanie zabiegów w bardzo miłej atmosferze i za wszystkie starania byśmy były zdrowsze. Będziemy długo wspominać czas spędzony tutaj. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i samych słonecznych w życiu dni.

KURACJUSZE Z POK. 104, M. S. Z SIERPCA, IRENA Z SOSNOWCA, 01.09.2011

Wyrazy podziękowania dla całego personelu medycznego i zabiegowego za miłą atmosferę którą nas otoczono i troskę o smaczne wyżywienie i dobre samopoczucie dla kuracjuszy składają:

ELA Z GLIWIC, ZOFIA Z WAŁBRZYCHA Z POK. 207, 01.09.2011

Serdeczne podziękowania za całokształt usług z których korzystałam – dla całego zespołu Uzdrowiska Długopole – Zdrój oraz sanatorium „Ondraszek” – przesyła wdzięczna pacjentka…

DANIELA Z WROCŁAWIA, 14.08.2011

Z różnych stron Polski wiatry nas przygnały do Długopolskiej Ziemi. Kiedy nasza trójka tutaj się spotkała z wrażeń, uroków i zapachów oraz życzliwości tej krainy, prawie oniemiała. Polubiliśmy się wzajemnie, każdy z nas inny, wniósł w naszą znajomość własny czar, ciekawość świata, swoje wspomnienia, doświadczenia oraz blizny. Dobrotliwy i usłużny „Karolek” z uroczą i miłą obsługą będzie wspominany przez nas zapewne długo. A, że naprawdę dużo wrażeń z pobytu tu mamy, uroki Długopola rozsławiać przyrzekamy. Szczególne podziękowanie za życzliwość i wspaniałą opiekę dla personelu medycznego Ondraszka.

KURACJUSZE: ANDRZEJ Z ŁODZI, KRYSTYNA Z WARSZAWY, TERESA Z WROCŁAWIA, 08/09.2011

Serdeczne podziękowania za wspaniałą atmosferę, fachową opiekę medyczną, zaangażowaną obsługę personelu zabiegowego, dobre warunki lokalowe oraz pejzaże i klimat.

GRZEGORZ I PIOTR Z WARSZAWY, 21.07.2011

Będziemy z sentymentem wspominać pobyt w sanatorium „Ondraszek”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Należy podkreślić doskonałą bazę zabiegową, życzliwy personel i wspaniałą okolicę.

KURACJUSZKI Z POKOJU 102: MAŁGORZATA Z TARNOWA, TERESA Z GDAŃSKA, STANISŁAWA Z WROCŁAWIA, 01-22.07.2011

Zarząd Uzdrowiska Długopole – Zdrój: Dziękuję za jedno z najpiękniejszych Uzdrowisk w Polsce. Dobra baza zabiegowa, uprzejmy personel medyczny, administracyjny i gospodarczy. Miasteczko przyjazne kuracjuszowi dzięki swej infrastrukturze (kameralne sklepiki, nastrojowe kawiarnie). A przede wszystkim olśniewająca pięknem natury okolica – to walory, dla których postaram się tu wrócić. Widać tu starania zmierzające do podniesienia atrakcyjności „Perły Sudetów”. Oby dopisali kolejni sponsorzy, bo Długopole – Zdrój warte jest każdej ceny i inwestycji. Jako mieszkanka zakurzonej i hałaśliwej stolicy znalazłam tu spokój, harmonię, ciszę, no i góry w zasięgu… nogi.

ELŻBIETA Z WARSZAWY, 19.07.2011

Serdecznie dziękujemy za wspaniały pobyt w prześlicznym Długopolu – Zdroju oraz przepięknym „Ondraszku”. Na pewno przyjedziemy tutaj jeszcze raz.

PAULINA, MAMA, WOJTEK Z KOSZALINA, 2011

Grupa pacjentów grudniowego turnusu 2010r. składa na ręce Zarządu podziękowanie wszystkim Pracownikom Uzdrowiska Długopole – Zdrój za troskliwą opiekę, serdeczność i takt, za stworzenie jak najlepszych warunków do poprawy naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Dziękujemy za pełną troski opiekę medyczną, różnorodne zabiegi, za urozmaicone bardzo, smaczne, obfite i dostosowane do diet posiłki. Dziękujemy za wszystkie starania o to byśmy stali się zdrowsi, silniejsi i sprawniejsi. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku życzymy Zarządowi Uzdrowiska Lądek-Długopole i Pracownikom Uzdrowiska Długopole – Zdrój zdrowia i szczęścia, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz spełnienia wszystkich marzeń.

WDZIĘCZNI PACJENCI, 16.12.2010

Wyrazy wdzięczności, uznanie i podziękowanie za serce i profesjonalizm Pani Ordynator Aleksandrze Sędziak, Pielęgniarkom za życzliwość, za troskę i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków. Dziękuję Kucharkom za wspaniałe i smaczne posiłki. Dziękuję Kelnerkom za miłą obsługę. Ondraszek jest wzorem do naśladowania dla innych Sanatoriów w całej Polsce. Życzę wszystkiego najlepszego. Będę mile wspominał ten pobyt w sanatorium Ondraszek. Chętnie będę tu wracał.

WDZIĘCZNY KURACJUSZ STANISŁAW Z WROCŁAWIA, 11.2010

Dziękujemy ślicznie za profesjonalizm i życzliwość okazaną przez personel zatrudniony w całym Długopolu – Zdoju oraz mieszkańców. Choć jesteśmy tu pierwszy raz, to chętnie tu powrócimy w to urokliwe miejsce ciszy, zdrowia oraz relaksu. Będziemy polecać wszystkim. Życzymy Wam dalszych sukcesów i wspaniałego rozwoju kurortu z pięknym krajobrazem.

WDZIĘCZNI ZA WSZYSTKO ELA I TADEK Z WROCŁAWIA, 28.06.2010

Serdeczne podziękowania dla: Pani dr Aleksandry Sędziak za troskę o nasze zdrowie, właściwe zabiegi, życzliwość, uśmiech, grzeczność, całemu personelowi pielęgniarskiemu, pracownikom Zakładu Przyrodoleczniczego Karol za sumienność i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków, pracownikom Kuchni za miłą obsługę, za znakomite posiłki. Czujemy się tutaj jak w dobrej rodzinie. Do domu wrócimy zdrowi, naładowani pozytywną energią. Z wyrazami szacunku wdzięczni kuracjusze:

JADWIGA Z OŁAWY, HALINA Z GLIWIC, ANNA Z OBORNIK, 20.06.2010

Pod opieką Pani dr A. Sędziak uwierzyłem, że życie jest piękne, szkoda, że turnus trwa tylko 21 dni. Pora powrotu – wspomnień czas pozostanie na zawsze. Z taką opieką Pani doktor oraz pozostałym personelem można uwierzyć, że Długopole może postawić na nogi.

ANDRZEJ Z SIEDLEC, 13.05.2010

Wiesia z pok.108: „to mój pierwszy raz w sanatorium „Ondraszek” okazał się strzałem w dziesiątkę, lepszego miejsca na podleczenie moich dolegliwości nie mogłam sobie wymarzyć, a jadąc tutaj miałam dużo obaw. Wszystko okazało się super”. Ewa z pok.108: „to mój kolejny pobyt w sanatorium, okazał się najlepszym z dotychczasowych. Wszystko było super: pani dr Aleksandra Sędziak, bardzo opiekuńcza, czas miała dla każdego, panie pielęgniarki miłe, uśmiechnięte, życzliwe, pomagały jak mogły, personel zakładu przyrodoleczniczego „Karol” fachowy, sympatyczny, a same zabiegi rewelacyjne (perełki i basen w spa relaksowały i odprężały), panie od rehabilitacji super, w szczególności pani Ewa, zakwaterowanie super, wyżywienie bez zarzutu, bardzo smaczne. Po zabiegach czujemy się wyśmienicie, jesteśmy zrelaksowane, wypoczęte, chciałybyśmy jak najszybciej tutaj wrócić. Dodatkową atrakcją tego turnusu był „Jarmark Adwentowy”. Zorganizowany z zaangażowaniem budzącym podziw kuracjuszy. Mamy nadzieję , że w/w Jarmark jak i cotygodniowe występy Orkiestry Zdrojowej będą na trwałe wpisane w klimat Długopola – Zdrój.

WIESIA I EWA Z POZNANIA, 12.2009
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”