Loading...

Witamy na naszej stronie internetowej. Niestety, Twoja wyszukiwarka nie spełnia wymogów współczesnego kodowania. Zaktualizuj swoją wyszukiwarkę lub pobierz inną:

 1. Google Chrome pobierz
 2. Firefox pobierz
plende
Kontrast: A A
Czcionka: A A+ A++

Historyczny obiekt zlokalizowany w strefie uzdrowiskowej Długopola – Zdroju, wzniesiony w 1881 roku jako „Villa Urban”, obecnie siedziba szpitala uzdrowiskowego oraz ośrodka rehabilitacji schorzeń narządu ruchu.

ul. Zdrojowa 8, 57-520 Długopole-Zdrój
74 813 90 66, 74 813 90 32 - dyżurka
74 813 90 51 - informacja i rezerwacja pobytów

 

Historyczny obiekt zlokalizowany w uzdrowiskowej strefie A, wzniesiony w 1881 roku jako „Villa Urban”, w pierwszej połowie XX wieku w posiadaniu zakonu sióstr Najświętszego Serca Pana Jezusa (wówczas „St. Margaretha”), po II wojnie światowej – w trakcie której służył jako szpital wojenny – wielokrotnie modernizowany i rozbudowywany.

Obecnie szpital uzdrowiskowy „Mieszko” udostępnia 73 miejsca noclegowe w gustownie urządzonych pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych z łazienkami. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizory i czajniki. W obiekcie posiadającym status szpitala uzdrowiskowego znajduje się własna baza zabiegowa: sala gimnastyki indywidualnej, pomieszczenia hydroterapii, fizykoterapii, termoterapii i masażu.

Dostępne na miejscu:
 • opieka lekarska i pielęgniarska
 • jadalnia, porady dietetyczne
 • winda, podjazdy krzesełkowe na półpiętra, pokoje dla osób niepełnosprawnych
 • zabiegi rehabilitacyjne (kąpiel perełkowa, hydromasaż, kąpiel borowinowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa kończyn górnych, półkąpiel wirowa, półkąpiel wirowa solankowa, masaż klasyczny, drenaż limfatyczny Deep Oscillation, okłady borowinowe, jonoforeza, jonoforeza borowinowa, galwanizacja, prądy interferencyjne, laser, ultradźwięki, fonoforeza, fonoforeza borowinowa, Sollux, gimnastyka indywidualna, krioterapia miejscowa)
 • zabiegi relaksacyjne (kąpiele i masaże)
 • Internet bezprzewodowy
 • parking niestrzeżony płatny
 • przechowalnia rowerów i nart
 • kaplica uzdrowiskowa (w lewym skrzydle obiektu – osobne wejście)
Dostępne w pobliżu:
 • Pijalnia Uzdrowiskowa, Centrum Obsługi Kuracjusza – 200m
 • Park Uzdrowiskowy – 200m
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Karol” (hydroterapia, balneoterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne – około 40 rodzajów zabiegów) – 200m
 • Sanatorium „Ondraszek” (gimnastyka indywidualna, krioterapia miejscowa, fotel masujący) – 50m
 • Hostel „Fortuna” (gabinet suchych kąpieli CO2) – 200m
 • Sanatorium „Willa Dąbrówka” (oscylacja głęboka DEEP OSCILLATION, elektrostymulacja BODYFLOW, pole magnetyczne MAGCELL) – 200m
 • gimnastyka w basenie, basen, sauny (SPA Medical „Dwór Elizy”) – 380 m
 • kawiarenka „Uzdrowiskowa” (Sanatorium „Willa Dąbrówka”) – 200m
 • apteka – 100m
 • agencja pocztowa – 100m
 • biblioteka – 250m
 • wypożyczalnia rowerów – zamówienie przez telefon
 • sklepy spożywcze i wielobranżowe – 100m
 • restauracje i kawiarnie – 200 do 400m
 • bankomat (Sanatorium „Ondraszek”) – 50m
 • przystanek autobusowy – 200m, stacja kolejowa – 1000m (w dni planowych przyjazdów i wyjazdów pacjentom ze skierowaniem NFZ i ZUS zapewniamy bezpłatny transport ze stacji kolejowej i na stację kolejową)
Obiekt na mapie
Księga gości

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Doktor za najwyższej klasy pomoc lekarską i wyjątkową życzliwość. Wyrażamy również wdzięczność całemu zespołowi służby medycznej Szpitala Uzdrowiskowego „Mieszko”.

KURACJUSZE MARIAN I ZOFIA Z WARSZAWY, 10-30.07.2015

Serdeczne podziękowania dla całego Personelu za bardzo dobrą opiekę w okresie 02.07-25.07.2015r. Warto było przyjechać 500 km, aby spędzić ten czas w tak cudownym miejscu.

MAGDALENA, 23.07.2015

Pobyt uważam za udany! Tutaj ptaki od rana do wieczora śpiewają. Źródlaną wodę bezpłatnie podają. Wokół dużo zieleni i kto szuka wyciszenia znajdzie chwilę ukojenia. Dziękuję.

HANNA, 05.2015

Serdeczne podziękowanie dla całego Personelu Szpitala Uzdrowiskowego ,,Mieszko”, a szczególnie dla Pani Doktor i Siostry Oddziałowej za serdeczność i uśmiech. Doceniam też pracę wszystkich Pielęgniarek, Personelu Rehabilitacyjnego oraz Pracowników kuchni, za ich smaczne posiłki i pracę Pań, które sprzątają. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję.

IRENA Z DZIERŻONIOWA, 13.02-06.03.2015

Serdeczne podziękowania dla całego Personelu Medycznego za trud, wysiłek i opiekę, a szczególnie Panu od rehabilitacji za profesjonalne masowanie naszych kręgosłupów i doprowadzenie nas do dalszej funkcjonalności.

KURACJUSZKI: BARBARA, IWONA, MAGDALENA, ELŻBIETA, 11.12.2014

Bardzo dziękuję za wspaniałe warunki do regeneracji i wypoczynku w Uzdrowisku Długopole – Zdrój. Zawdzięczam to codziennej, uczciwej pracy wielu osób: Lekarzy, Pielęgniarek, Rehabilitantów, Pracowników Kuchni, Pań Sprzątających i zapewne wielu innych. Udało mi się zobaczyć kilka perełek pięknej Ziemi Kłodzkiej. Zdobyłem kilka szczytów, mam apetyt na więcej… Dlatego chętnie przyjadę do tego malowniczego Uzdrowiska, jeżeli będę miała taką możliwość. Jeszcze raz dziękuję za wszystko. Czas wracać do codziennych obowiązków.

JOANNA Z WARSZAWY, 28.11.2014

Składam serdeczne podziękowania Całemu Personelowi za wysoki standard świadczonych usług.

ANNA Z TURNUSU 07.09-27.09.2014

Pobyt w Długopolu – Zdroju okazał się wspaniałym czasem dla ciała i ducha. Bardzo dobra opieka medyczna, kultura i takt personelu, smaczne posiłki, sprawna praca kelnerek oraz ich uśmiech sprawiły, że czas minął niespodziewanie szybko. Dziękujemy Pani Doktor za opiekę. Ta zwkła rozmowa, bez pośpiechu i z uśmiechem sprawiła, że wyjeżdżamy zdrowsze i bardzo zadowolone.

KURACJUSZKI Z POK.317: TERESA I JADWIGA, 13.02.2014

Jestem znowu w tej dolinie, tu gdzie bystra woda płynie. Tu gdzie zdrój toczy wody i dla zdrowia i urody. W Długopolu wypoczywam, suchych kąpieli zażywam. To laserki, naświetlania i borowe przykładania. Pan Rehabilitant tak masuje, że kręgosłup wyprostuje. Zabiegi postawiły mnie do pionu i zdrowsza wracam do domu. Doceniam pracę Personelu całego, życzę turnusu bardziej udanego.

HENRYKA, TURNUS 15.08-05.09.2014

Dziękujemy Pani Ordynator za serce, troskliwość, opiekę, uśmiech, serdeczność i słowa otuchy. Wspominać będziemy Pani życzliwość i troskę o nas w tak trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć. Wszelkiego dobra od świetnego turnusu z ZUS-u…

02.06-25.06.2014

Już po raz drugi w tym roku korzystam z usług tego Ośrodka. Jestem pacjentem od kilku lat. Tu jest profesjonalnie, miło, serdecznie. Miłą atmosferę wprowadzają tu: Pani Doktor, Siostra Oddziałowa, Pani Kierownik Rehabilitacji oraz cały Personel. Nie sposób podkreślić wspaniałą kuchnię z Paniami Kelnerkami. Właśnie duża troska o pacjenta, a nie okolica przyciągają tu kuracjuszy. Kto lubi ciszę i spokój tu może cudownie odpocząć, poprawić swój stan zdrowia. Pani Doktor na Pani ręce składam serdeczne podziękowanie dla całego Personelu.

JANINA Z WARSZAWY, 09.11.2013

Długopole – Zdrój – cudowne miejsce, życzliwi ludzie i magia, która przyciąga tutaj ludzi… Jestem tutaj kolejny raz i uważam, że oprócz tego co napisałam wyżej należą się słowa uznania dla ludzi -pracowników, którzy swoją wiedzę i zaangażowanie przekazują kuracjuszom. Tę iskierkę, która daje możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. I nadzieję… Atmosferę tworzą ludzi. I tak tutaj jest. Dziękuję wszystkim Pracownikom za to, że tworzą ten niepowtarzalny klimat. Nie wymieniam nikogo z imienia, nazwiska i funkcji, bo mogłabym kogoś ominąć. Polecam Długopole – Zdrój wszystkim moim przyjaciołom i znajomym.

ELŻBIETA, 07.11.2013

Jesteśmy pierwszy raz w tym obiekcie i mile zaskoczone opieką medyczną, zabiegową, personelem dbającym o czystość, a także kuchnią (smaczne jedzenie) i miłą obsługą. Szczególne podziękowanie dla Pani Doktor za wspaniałe zabiegi I życzliwość. Chce się tu ponownie wrócić – serdecznie dziękujemy.

STANISŁAWA I ALINA, 03.09-24.09.2013

Serdeczne podziękowania dla całego Personelu za dobrą opiekę w okresie 03.09-24.09.2013r. Gratulacje za tak wspaniały zespół zaangażowanych pracowników. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości oraz wyrozumiałości.

KURACJUSZE: KRYSTYNA I BRONISŁAW, 23.09.2013

Pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność i podziękowania za kolejne ,,6-te” spotkanie oraz kurację, która regeneruje nasze zdrowie. Jesteśmy pod wrażeniem dokonań w tym uroczym, spokojnym i niepowtarzalnym Długopolu – Zdroju! Pobyt u Państwa jest zawsze związany z profesjonalnym leczeniem, oczywiście z nienaganną, pełną ciepła obsługą. Trudno byłoby wszystkich wymieniać ale dziękujemy serdecznie Personelowi Medyczno-Pielęgniarskiemu, Paniom, które nas ,,żywiły”, a także Paniom dbającym o czystość w pokojach. Życzymy wszystkim Pracownikom zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

KURACJUSZE Z POZNANIA: TERESA I EUGENIUSZ, 04.09.2013

Natura tworzy klimaty, a w Długopolu ludzie stworzyli taki klimat, że chce się wrócić. Dziękuję za całe dobro jakie otrzymałam.

WDZIĘCZNA KURACJUSZKA, 08.2013

Gorące podziękowania i pozdrowienia dla całego Personelu Medycznego, Gastronomicznego, Administracyjnego oraz Obsługi Technicznej od kuracjuszy z pok.308.

KURACJUSZE: JAROSŁAW, SŁAWOMIR I TADEUSZ, TURNUS 29.06-20.07.2013

Serdeczne podziękowania Paniom Pielęgniarkom za życzliwość, uśmiech, doraźną pomoc. Paniom Kucharkom za smaczne posiłki, Paniom sprzątającym za dbanie o czystość.

ZADOWOLONA KURACJUSZKA, 20.07.2013

Długopole – Zdrój! Gdy cię ujrzałem i usłyszałem – było cieniem, gdy cię poznałem – marzeniem. Gdy cię pokochałem – jesteś tęsknotą. A teraz muszę się bronić przed tym, żeby to sanatorium nie zostało moim jedynym, najpiękniejszym cudem świata.

BRONISŁAW B., 18.07.2013

Jeszcze parę minut jestem kuracjuszką, za parę chwil wyjeżdżam. I uświadomiłam sobie, że czuję się jakbym utraciła Rodzinę. Wspaniałą Rodzinę. Podczas 3-tygodniowego pobytu, byłam otoczona ciepłą atmosferą. Przez cały czas pod czujnym okiem lekarzy, pielęgniarek. Jest to naprawdę miłe uczucie, gdy ktoś się o Ciebie troszczy przez 24 godziny. Będę mile i serdecznie wspominać swój pobyt tutaj. Mam ogromną nadzieję, że wrócę tu za jakiś czas.

GRAŻYNA Z GŁOGOWA, 28.06.2013

Wyrazy wielkiego podziękowania I uznania całemu personelowi za tworzenie cudownej, rodzinnej atmosfery, troskliwości podczas leczenia, idealny dobór zabiegów i wysoki poziom tych usług, co daje dobre efekty końcowe. Odzyskuje się tu utracone zdrowie, wypoczywa się w wygodnie urządzonych pokojach. Zajada się pyszne posiłki, spaceruje się w cudownym parku I zachwyca bogactwem zieleni z kryształowo czystym powietrzem. Cisza, spokój, śpiew tysiąca ptaków pozwala się rozmarzyć I chcieć jak najszybciej wrócić do ślicznego Długopola. Fachowa opieka Lekarzy, zawsze uprzejmych i uśmiechniętych, Pań Pielęgniarek na czele z Panią Oddziałową tworzy magiczną całość. Ład I porządek dzięki Paniom z ekipy sprzątającej też jest bardzo ważny. Mile zaskoczone i zdumione pozytywną zmianą wizerunku Długopola – Zdroju. Wdzięczne za całość leczenia.

KURACJUSZKI Z POK.116, TURNUS 07.06-28.06.2013

Wspaniale przebiegało leczenie i odpoczywanie u Państwa. Mili i życzliwi ludzie, wybór zabiegów i możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu sprzyjały dobremu samopoczuciu. Spokój, czyściutko, smaczne jedzenie. I jego obfitość pomagały odprężeniu I nabraniu sił, by podjąć codzienne obowiązki po powrocie do domu. Dużo serdeczności.

EWA I ANIA, 15.06.2013

Pani Doktor! Na Pani ręce wypada mi złożyć serdeczne gratulacje, za tak wspaniały Personel oraz atmosferę panującą w tym Ośrodku. Jako kuracjuszka trafnie spróbuję określić jak ciepło, serdecznie jesteśmy tu traktowani. Dlatego ciągle tu wracamy.

JANINA Z WARSZAWY, 14.06.2013

Lasy pachną czosnkowo, drzewa liściaste przeważają. Zieleń soczysta wyjątkowa, wysmukłe świerki zachwycają. Kapryśna Nysa ciągle szumi, po kamieniach toczy wody. Koryto trzyma ją i tłumi, a wyżej kwitnące ogrody. W trawie stokrotka biała, jaskier i mniszek miodowy. I ta niezabudka mała, tworzą dywan kolorowy. Zabiegi tu mnie wzmocniły, jestem prawie uzdrowiona. Wrażenia mnie wzbogaciły wracam zadowolona.

HENRYKA, 06.06.2013

Podziękowania za bardzo dobrze dobrane i super wykonywane zabiegi oraz całokształt opieki dla całego Personelu. Długopole jest piękne i leczy skutecznie.

KURACJUSZKI Z POK. 111, 05.06.2013

Gorące podziękowania dla całego Personelu, łącznie z Personelem wyżywienia oraz obsługą zabiegów, jak również Paniom sprzątającym.

EMERYTKI: ZOFIA, ULA I JANINA, 05.06.2013

Serdeczne podziękowania Personelowi Medycznemu za opiekę medyczną, obsłudze bazy zabiegowej za profesjonalne zabiegi. Pani Kierownik Żywienia i pracownikom kuchni, Paniom Kelnerkom za pyszne i zdrowe posiłki oraz Paniom Salowym za czystość otoczenia i naszych pokoi. Jesteśmy wdzięczne za życzliwość, opiekę i troskę o nasze zdrowie, pomoc i rady nam udzielone. Człowiek chory to człowiek słaby. Z całego serca za wszystko bardzo dziękujemy.

WDZIĘCZNE KURACJUSZKI Z POK .212, 10.01.2013

Serdeczne podziękowania za stworzone warunki i miłą atmosferę panującą w sanatorium ,,Mieszko”. Mieliśmy przyjemność być rehabilitowani w tymże sanatorium jako kuracjusze z ZUS-u. Większość uczestników zetknęła się po raz pierwszy z pobytem w kurorcie. Super zabiegi zalecone przez lekarzy i trud włożony ze strony rehabilitantów, za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy Pani Doktor, Panu Doktorowi, Siostrze Oddziałowej i Pielęgniarkom. Podziękowanie dla Serwisu Kulinarnego i obsługi, Szefowej od ustalania posiłków. Także Paniom, które dbały o czystość naszych pokoi oraz Panu Kierownikowi Administracji. Z wyrazami szacunku pozdrawiamy, życząc zdrowia.

KURACJUSZKI Z POK. 212, 08.09.2011

“Abym w cierpiącym widział tylko człowieka” – Hipokrates. Dziękuję całemu Personelowi szpitala uzdrowiskowego ,,Mieszko” w przepięknym Długopolu-Zdroju za: -serdeczną, troskliwą opiekę, pyszne posiłki, które w 100% zaspokoiły moje ,,wybredne podniebienie”. Oj! Będzie mi tego wszystkiego brakować.

WDZIĘCZNA PACJENTKA JAGODA Z ŁODZI, 18.05-8.06.2011

Gorące podziękowania za przemiły pobyt w sanatorium. Dla obsługi lekarsko-pielęgniarskiej za trafnie dobrane zabiegi, za miły uśmiech Pań pielęgniarek, za magiczne miejsce, w jakim jest położone Długopole, ptaki śpiewające całe 24 godziny. Jestem już tutaj piąty raz i będę wracała zawsze kiedy tylko będę miała możliwość. Życzę dalszych sukcesów w rozwoju i upiększaniu Długopola. Dziękuję także Paniom Kucharkom za bardzo dobre posiłki, szczególnie dobrze doprawione sosy – rewelacja.

WDZIĘCZNA ZA WSZYSTKO KURACJUSZKA LIDIA Z WARSZAWY, 06.06.2011

Serdeczne podziękowanie dla Pani Doktor za przydzielenie wspaniałych zabiegów, za serdeczne podejście do pacjenta. Siostrze Oddziałowej oraz Paniom pielęgniarkom za życzliwość, pomoc doraźną i uśmiech. Paniom kelnerkom oraz personelowi kuchennemu za bardzo smaczne posiłki podawane sprawnie i czysto. Paniom sprzątającym za dbanie o czystość. Jeszcze raz dziękuję!

WDZIĘCZNA I ZADOWOLONA ALICJA Z GDYNI, 18.05-08.06.2011

Goszczę na kuracji w Długopolu – Zdroju od bardzo dawna. Jestem zauroczony krajobrazem Długopola, serdecznością i uprzejmością personelu, a także miłą i fachową obsługą. Kto chce się leczyć i poprawić stan zdrowia, to tylko do Długopola – Zdroju. Z wyrazami uznania…

KAZIMIERZ, 05.2011

Serdecznie dziękuję za bardzo dobrą opiekę medyczną w czasie mojego pobytu w tutejszym uzdrowisku. Szczególnie pragnę podziękować Pani Doktor za wyjątkowo profesjonalne i serdeczne podejście do pacjenta. Dziękuję również Paniom Pielęgniarkom, które zawsze służą radą, co robią z uśmiechem. Także podziękowania dla Pań sprzątających. Z uśmiechem i pozdrowieniami dziękuje wdzięczny pacjent…

JERZY Z LUBINA, 05.2011

W tym Uzdrowisku jestem któryś raz jako kuracjusz komercyjny. Pijalnia wód bardzo piękna, gdzie w spokoju oprócz picia wody mineralnej można poczytać. Dostęp do basenu jest również nie bez znaczenia. Największą zaletą jest zawsze miła obsługa całego personelu, smaczne posiłki i spokój. Każdemu polecam Długopole – Zdrój i postaram się tu wracać.

JANINA Z WARSZAWY, 01.04.2011

W Długopolu – Zdoju spotykamy się ze sprawną i życzliwą opieką rehabilitacyjną. Dziękujemy za umożliwienie nam poprawy zdrowia i uśmiech, z którym spotykamy się na każdym kroku. Życzymy dalszego rozwoju i zadowolonych tak jak my kuracjuszy.

KURACJUSZE Z TURNUSU 08.03-5.04.2011

Po 21 dniach cudownego pobytu w przemiłej atmosferze i po wspaniałych posiłkach wracam do domu jak nowonarodzony.

KURACJUSZ Z WROCŁAWIA, 04.03.2011
„Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2017.880 tj. z późń. zm). Bez zgody Właściciela strony zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.”