Gimnastyka indywidualna

Gimnastyka indywidualna

Gimnastyka indywidualna to ćwiczenia przeznaczone dla mniej sprawnych pacjentów zalecane na pierwszym etapie usprawniania po urazach i operacjach, uszkodzeniach układu nerwowego oraz przy zaostrzeniach dolegliwości w przewlekłych schorzeniach narządu ruchu – lekarz zaleca indywidualny program ćwiczeń, które następnie prowadzone są przez fizjoterapeutę z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych i przyrządów. Gimnastyka indywidualna stosowana jest w leczeniu pourazowych uszkodzeń narządu ruchu, w uszkodzeniach układu nerwowego np. porażeniach i niedowładach, w dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych stawów, przed i po zabiegach ortopedycznych.

W trakcie gimnastyki indywidualnej w naszym Uzdrowisku terapeuci wykorzystują innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne, pozwalające na odtwarzanie utraconego ruchu w oparciu o informację zwrotną (biofeedback): platforma dynamograficzna Gamma, Hand Tutor, Arm Tutor, Leg Tutor oraz urządzenia do treningu z oporem elastycznym: Mini Tensor, Arm Tensor, Leg Tensor, Mini Talus. Do kompleksowej rehabilitacji stosowany jest ponadto nowoczesny sprzęt terapeutyczny, m.in.: pionizator dynamiczny Activall, rowery, rowery spinningowe, steppery, cykloergometry, rotory, orbitreki, atlasy, profesjonalne bieżnie, sprzęt do ćwiczeń manualnych, do ćwiczeń w odciążeniu i oporowych, sprzęt do terapii w podwieszeniu Levitas oraz szyny do ciągłego ruchu biernego.

W Długopolu-Zdroju udostępniamy urozmaicony sprzęt do ćwiczeń, w tym: UGUL-e, PUR-y, rowery, steppery, cykloergometry, rotory, atlas, minitensor, bieżnię, sprzęt do ćwiczeń manualnych, do ćwiczeń w odciążeniu i oporowych.

Zabieg dostępny na zlecenie lekarza w: Adamie, Jubilacie, Stanisławie oraz w: Ondraszku oraz Mieszku.

Czas trwania:
30 min
Cena: 15 zł